تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تاکید کرد: اکنون دفاتر ما در اراک، قم و اصفهان راه‌اندازی شده است و انجمن اسلامی، مدرسین دانشگاه‌ها در حال بازسازی خود است. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسن رهامی در نشست سراسری شورای نمایندگان انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه انجمن اسلامی هم یک تشکل دانشگاهی و […]

[ad_1]

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تاکید کرد: اکنون دفاتر ما در اراک، قم و اصفهان راه‌اندازی شده است و انجمن اسلامی، مدرسین دانشگاه‌ها در حال بازسازی خود است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسن رهامی در نشست سراسری شورای نمایندگان انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه انجمن اسلامی هم یک تشکل دانشگاهی و هم یک حزب سیاسی است که از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز فعالیت گرفته است، اظهار کرد: در اثر فشارهای هشت سال حاکمیت قبلی در بسیاری از مناطق، دفاتر تشکیلاتی ما تعطیل شده بود هنوز هم برخی دفاتر ما تعطیل است به طور مثال دانشگاه تهران همچنان دفتر ما را تحویل نداده است.


وی در ادامه افزود: ما دنبال فعال کردن دفاتر خود هستیم و با برگزاری جلسه در استان‌های مختلف مقدمات فعال شدن دفاتر خود را آماده کرده‌ایم. اکنون دفاتر ما در اراک، قم و اصفهان راه‌اندازی شده است و انجمن اسلامی، مدرسین دانشگاه‌ها در حال بازسازی خود است.


این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ما دنبال توسعه تشکل خود در دانشگاه آزاد هم هستیم، تصریح کرد: در این راستا با آیت‌الله هاشمی هم دیدار داشته و درخواست کرده‌ایم که زمینه را برای فعال شدن انجمن اسلامی مدرسین در دانشگاه آزاد فراهم کنند. ما دنبال عضوگیری از همه دانشگاه‌های کشور هستیم. در این زمینه رئیس دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها هم با ما همکاری داشته ولی انتظار ما همکاری بیشتری در این زمینه است.


رهامی همچنین با اشاره به سابقه فعالیت‌های سیاسی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها از دهه ۶۰ خاطر نشان کرد:‌ در طول این سال‌ها همواره ما نقش محوری در جبهه اصلاحات داشته‌ایم. انجمن اسلامی در سال ۹۲ جزو تشکیلات حکمیت میان روحانی و عارف بود و در انتخابات شورای شهر چهارم و انتخابات مجلس در سال ۹۴ نقش فعالی داشتیم. کمیته رایزنی شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان نیز در اختیار ما بود و ما با نهادهای حاکمیت مثل نهاد رهبری، شورای نگهبان و مجلس خبرگان گفت‌وگو و رایزنی داشتیم که این گفت‌وگوها هم بسیار موثر بود.


وی با تأکید بر اینکه باید برای انتخابات ۹۶ هم فعالیت جدی داشته باشیم از اعضای استانی این تشکل خواست که نقش ریش‌سفیدی را برای ایجاد هماهنگی میان نیروهای اصلاح طلب فراهم کنند.


دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در پایان خاطر نشان کرد: این انجمن در زمینه مسائل فرهنگی از جمله نشست با دانشجویان یا برگزاری تریبون‌های آزاد نیز نقش داشته است و ما یک تقویم سازماندهی شده فراهم کرده‌ایم تا براساس آن با نمایندگان مجلس در حوزه‌های کارشناسی و تخصصی جلسه داشته باشیم و برای مسائل مختلف راه حل ارائه کنیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس