تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیک پلیس راهور پایتخت از اعمال قانون برای وسایل نقلیه‌ای که اقدام به ایجاد آلودگی صوتی می‌کنند، خبر داد. سرهنگ سعید سپهری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برخورد پلیس با وسایل نقلیه‌ای که اقدام به ایجاد آلودگی صوتی کرده باشند، گفت: براساس قانون کلیه وسایل نقلیه اعم […]

[ad_1]

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیک پلیس راهور پایتخت از اعمال قانون برای وسایل نقلیه‌ای که اقدام به ایجاد آلودگی صوتی می‌کنند، خبر داد.

سرهنگ سعید سپهری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برخورد پلیس با وسایل نقلیه‌ای که اقدام به ایجاد آلودگی صوتی کرده باشند، گفت: براساس قانون کلیه وسایل نقلیه اعم از خودروهای سواری، موتورسیکلت، کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس در صورت تولید صدای نامتعارف و یا ناهنجار و ایجاد آلودگی صوتی، جریمه خواهند شد که این رقم در کلانشهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین شهری و مناطق آزاد ۴۰۰ هزار ریال بوده و در سایر شهرها ۳۰۰ هزار ریال است.

سپهری درباره مصادیق آلودگی صوتی اظهار کرد: به طور کلی تولید هر نوع صدای نامتعارف و یا ناهنجار از وسیله نقلیه آلودگی صوتی به وجود می‌آورد. به عنوان مثال ایجاد صدای نامتعارف از لوله اگزوز، نصب سیستم‌های صوتی قوی با صدای بلند بر روی خودرو، نصب بلندگو در خودرو، تولید صدای نامتعارف از اگزوز موتورسیکلت، جزو این مصادیق محسوب شده و پلیس با آنها برخورد می‌کند.

به گفته، فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیک پلیس راهور پایتخت براین اساس وانت بارهایی که با نصب بلندگو بر روی آن اقدام به فروش اقلام مختلف همچون میوه، سبزی و… کرده و یا در امر خرید اقلام ضایعات فعال هستند با آنها برخورد شده و پلیس در صورت مشاهده با آنها برخورد خواهد شد.

سپهری با بیان اینکه آیا این طرح در پایتخت اجرا می‌شود یا خیر؟ اظهار کرد: رقم جریمه مذکور با کد ۲۱۲۵ از اواخر سال ۹۴ ابلاغ شده و پلیس نیز هر قانونی را که به او ابلاغ شود انجام می‌دهد، بنابراین در این مورد مأموران پلیس با خودروهایی که اقدام به ایجاد آلودگی صوتی کرده باشند، برخورد می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس