تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۴
تخت روانچی:

به گزارش گذارنیوز مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه که برای دیدار با برخی از مراجع تقلید به قم سفر کرده بود، در نشستی گفت: ما فکر می‌کنیم نیازی به تصویب متن برجام در مجلس نیست؛ چراکه برجام ماهیت پروتکلی ندارد و نمی‌تواند همانند یک قانون تصویب شود. وی در ادامه افزود: […]

به گزارش گذارنیوز مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه که برای دیدار با برخی از مراجع تقلید به قم سفر کرده بود، در نشستی گفت: ما فکر می‌کنیم نیازی به تصویب متن برجام در مجلس نیست؛ چراکه برجام ماهیت پروتکلی ندارد و نمی‌تواند همانند یک قانون تصویب شود.
وی در ادامه افزود: هیج چیزی در متن نهایی برجام نمی‌تواند کم یا اضافه شود بلکه فقط نمایندگان می‌توانند متن را قبول یا رد کنند. مجالس دیگر کشورهای طرف مقابل هم این متن را تصویب نمی‌کنند.
تخت روانچی به تشکیل کمیسیون ویژه مجلس برای بررسی متن برجام اشاره و بر آمادگی تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور برای پاسخگویی، همکاری و تعامل با نمایندگان مجلس تاکید کرد.
وی همچنین از حمایت مراجع در بحث هسته‌ای قدردانی کرد و گفت: ما قدردان حمایت مراجع عظام تقلید و دیگر شخصیت‌های حوزوی در بحث هسته‌ای هستیم.
معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر تمایل دیگر کشورها به ویژه کانادا در بازگشایی سفارت خود در ایران گفت: تا به امروز چنین بحثی مطرح نبوده و ماهم عجله‌ای در این خصوص نداریم.
تخت روانچی معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه کشور در سفر به قم با حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی و سبحانی دیدار و گفت‌وگو کرد. این دیدارها بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس