تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴

بارسلونا پر‌افتخار‌ترین تیم باشگاهی در ۱۱ دوره برگزار شده جام باشگاه‌های جهان تا قبل از فینال ۲۰۱۵ است.

به گزارش “گذارخبر”  فینال جام باشگاه های فوتبال جهان، سال ۲۰۱۵ در یوکوهاما ژاپن برگزار می شود.

در زیر به معرفی برترین‌های ۱۱ دوره این رقابت‌ها می‌پردازیم:

جام باشگاه‌های جهان از سال ۲۰۰۰ توسط فیفا و با هدف جایگزین شدن با جام بین‌قاره‌ای که با حمایت‌های تویوتا از ۱۹۶۰ با حضور قهرمان جام لیبرتا‌دورس آمریکای جنوبی و جام باشگاه‌های اروپا بود شکل گرفته است.

اگر‌چه فیفا در سال‌های ابتدا نتوانست به اهداف خود دست یابد و سال ۲۰۰۱ این جام را با شکست ۱۲ تیم در اسپانیا برگزار کند،‌ ولی از سال ۲۰۰۵ به صورت منظم هر‌سال آن‌را برگزار می‌کند.

در ۱۱ دوره برگزار شده این مسابقات کشور‌های اسپانیا و برزیل بیشترین حضور در این جام را داشته‌اند.

*بارسلونا رکورد‌دار است

در بخش باشگاه‌ها تیم بارسلونا با ۵ حضور و الاهلی مصر با ۳ حضور رکورد‌دار بیشترین شرکت، یک تیم باشگاهی در این جام را در اختیار دارند.

*بیشترین قهرمانی در اختیار برزیل و اسپانیا

تیم بارسلونا با ۲ قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی و یک عنوان سومی و تا قبل از فینال ۲۰۱۵ پر‌افتخار‌ترین تیم باشگاهی در جام باشگاه‌های جهان است و کورینتیاسی برزیل با ۲ عنوان قهرمانی در رده دوم قرار دارد.

*ژاپن رکورد‌دار میزبانی

چشم‌بادامی‌ها به لطف منابع مالی توانستند ۷ دوره میزبانی این رقابت‌ها را از آن خود کنند و سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ میزبانی برترین باشگاه‌های فوتبال جهان را بر‌عهده گرفته بودند.

تیم سپاهان تنها تیم موفق ایرانی در جام باشگاه‌ها است که در سال ۲۰۰۸ توانست مقام نایب‌قهرمانی را در حضور تیم‌های مطرح جهان بدست آورد که در تاریخ فوتبال کشورمان بی‌سابقه بوده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس