تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رسانه‌های ژاپن اعلام کردند “یوریکو کویکه” سیاستمدار زن کهنه‌کار این کشور با پیروزی در انتخابات امروز(یکشنبه) تعیین فرماندار شهر توکیو، تبدیل به نخستین زنی شده که به رهبری پایتخت این کشور رسیده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شبکه خبری NHK ژاپن به همراه پایگاه خبری “جی‌جی پرس” و همچنین دیگر […]

[ad_1]

رسانه‌های ژاپن اعلام کردند “یوریکو کویکه” سیاستمدار زن کهنه‌کار این کشور با پیروزی در انتخابات امروز(یکشنبه) تعیین فرماندار شهر توکیو، تبدیل به نخستین زنی شده که به رهبری پایتخت این کشور رسیده است.

برای نخستین بار یک زن فرماندار توکیو شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شبکه خبری NHK ژاپن به همراه پایگاه خبری “جی‌جی پرس” و همچنین دیگر رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند، یوریکو کویکه پیروز انتخابات امروز فرمانداری توکیو شده است. آنها این نتیجه را در مدت کوتاهی پس از پایان رای‌گیری برای این انتخابات و بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده از رای‌دهندگان به هنگام خروج از حوزه اعلام کردند.

در پی اعلام این خبر کویکه که ۶۴ سال دارد خطاب به حامیانش که از شنیدن آن خوشحال بودند گفت: من به شیوه‌ای بی سابقه به رهبری امور سیاسی توکیو خواهم پرداخت و شهر توکیویی خواهم ساخت که شما هرگز ندیده‌اید.

در انتخابات امروز فرمانداری توکیو، ۲۱ کاندیدا به رقابت پرداختند که یک رکورد جدید محسوب می‌شود. این انتخابات بعد از آن برنامه ریزی شد که فرماندار قبلی توکیو به نام یویچی ماسوزوئه، به دلیل یک رسوایی مالی استعفا کرد. او تبدیل به دومین فرماندار متوالی در توکیو که استعفا می‌کند شد.

یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی کویکه مسئله تدارک برای میزبانی بازی‌های المپیک سال ۲۰۲۰ در شهر توکیو است. این در حالیست که چندین رسوایی و هزینه‌های فزاینده، مشکلاتی را در تدارک توکیو برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ به وجود آورده‌اند.

رقابت انتخاباتی امروز به رغم حضور تعداد زیادی کاندیدا، عمدتا یک رقابت سه نفره میان کویکه و دو کاندیداری مرد رقیب او که یکی از آنها فرماندار سابق یکی از مناطق ژاپن و دیگری یک خبرنگار تلویزیون بوده، قلمداد می‌شد.

فرماندار قبل از ماسوزوئه یعنی نائوکی اینوسه کسی بود که توانست میزبانی بازی‌های المپیک را برای توکیو به دست بیاورد اما در پی یک رسوایی مالی شخصی استعفا کرد.

کویکه پیش از این یک مجری سابق تلویزیون بوده و به عنوان وزیر دفاع و وزیر محیط زیست نیز در دولت ژاپن خدمت کرده است. او به راحتی به زبان‌های انگلیسی و عربی سخن می‌گوید. او هنگامی که در شهر قاهره دانشجو بوده ملزم به فراگیری زبان عربی شد.

فرماندار جدید توکیو خود را با هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا مقایسه کرده و یک بار نیز موقعیت خوبی داشت تا تبدیل به اولین نخست وزیر زن ژاپن شود اما در سال ۲۰۰۸ هنگامی که کاندیدای انتخابات رهبری حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن شد شکست خورد.

حکم چهار ساله فرمانداری کویکه بر توکیو تا بعد از آغاز بازیهای المپیک ۲۰۲۰ این شهر تمدید خواهد شد و عملکرد وی در آستانه آغاز این رقابت‌ها بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس