تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴
فانی در جلسه شورای اداری خراسان شمالی:

وزیرآموزش و پرورش از گرفتن وکیل برای ۹ معلم بازداشت شده ایرانی در امارات خبر داد.

به گزارش “گذارخبر”  علی اصغر فانی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی در بجنورد با اشاره به بازداشت چند تن از معلمان کشور در امارات اظهار کرد:  برای ۹ معلم بازداشت شده در منطقه العین ابوظبی کشور امارات متحده عربی وکیل گرفته شده و این وزارتخانه به جد به دنبال حل سوء تفاهم پیش آمده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:‌این کار با پیگیری وزارت آموزش و پرورش و سفیر کشورمان در امارات متحده عربی صورت گرفته است.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش و وزارت امورخارجه کشورمان تا حصول نتیجه به پیگیری‌های خود ادامه خواهد داد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: پیگیر سرمایه‌ای کردن بودجه آموزش و پرورش هستیم تا آن به عنوان بودجه تملک سرمایه‌ای تلقی شود.

وی همچنین به سند تحول نظام آموزشی اشاره کرد و گفت: این سند مبنای تنظیم برنامه ششم توسعه در حوزه آموزش و پرورش است که نیازمند همراهی دولت و مجلس برای اجرای کامل آن در طول برنامه ششم و هفتم است.

وی در خصوص رتبه بندی معلمان نیز گفت: تمامی کارکنان آموزش و پرورش که در طرح طبقه بندی مشاغل معلمان قرار می‌گیرند مشمول رتبه بندی می‌شوند.

وی افزود: دولت یازدهم با وجود مشکلات گام‌های موثری در بخش آموزش و پرورش برداشته و توفیقات خوبی نیز در این زمینه داشته است.

وی گفت: آموزش و پرورش فرا وزارتخانه‌ای است و همه باید این وزارتخانه حساس و مهم را کمک کنند.

فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش زیر ساخت سرمایه انسانی هر کشور را تشکیل می‌دهد افزود: دانش آموزان هم اکنون مسئولان آینده کشور هستند.

وی با اشاره به سخنان رهبری که آموزش و پرورش ۴۰ میلیون مخاطب مستقیم دارد گفت: این امر نشان دهنده اهمیت ویژه این نهاد است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: هم اکنون ۱۳ میلیون دانش آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه و در ۷۵۰ منطقه آموزشی زیر نظر یک میلیون معلم مشغول به تحصیل هستند.

وی همچنین اظهار کرد: هم اکنون در بخش فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در کشور حدود ۳۹ درصد دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که امسال برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز این مدارس کنار گذاشته شده است.

وزیر آموزش و پرورش به همراه شماری از معاونان خود سفری یکروزه به خراسان شمالی انجام دادند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس