تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل دامپزشکی استان تهران از یک کانون مشکوک پرورش اسب در تهران به بیماری هرپس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هیچ مورد مشکوکی درسطح مجموعه پرورش اسب تهران مشاهده نشده است. سید اصغر برایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز افزود: با توجه به اینکه این مورد مشکوک در تهران […]

[ad_1]

مدیرکل دامپزشکی استان تهران از یک کانون مشکوک پرورش اسب در تهران به بیماری هرپس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هیچ مورد مشکوکی درسطح مجموعه پرورش اسب تهران مشاهده نشده است.

سید اصغر برایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز افزود: با توجه به اینکه این مورد مشکوک در تهران مشاهده شد که از تمامی اسب های این کانون نمونه گیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه نمونه گیری خون اسب های مشکوک این مرکز به خارج کشور فرستاده شده تا جواب مثبت و منفی بودن هرپس در این کانون مشخص شود گفت: با قرنطیه کردن و کنسل شدن بعضی رویداد های سوار کاری استان تهران در دو ماه اخیر، در حال حاضر هیچ مورد مشکوکی از این بیماری در کانون های و مجموعه های تولید کننده اسب تهران مشاهده نشده است.

برایی نژاد به برنامه های مهم این اداره کل به مناسبت ۱۴ مهر ماه روز دامپزشکی اشاره کرد و تاکید کرد: قطعا با توجه به نام گذاری این ایام به روز دامپزشکی نظارت های بهداشتی، توجه به برنامه های واکسیانسیون دام ها و مرغداریها و پایش ها را بیشتر خواهیم کرد.

هرپس ویروس های اسب بویژه هرپس ویروسهای تیپ یک و چهار اسب(EHV1 ,EHV4) از عوامل بیماری زای مهم تک سمی ها هستند که شیوه گسترده جهانی دارند.

این گزارش حاکی از این دارد که هرپس نوعی ویروس بوده و ایجاد بیماری تنفسی، سقط جنین، فلجی و با اختلال درجابجایی اسب ها همراه است. این موضوع می تواند برای شرکت درمسابقات و تولیدمثل اسب ها می توانند موجب خسارت مهم اقتصادی واجتماعی برتمام بخشهای صنعت اسب ایجادکند.

شیوع عفونت های هرپس ویروسی اسب، درهرکشورمی تواند عامل مهم لغو برنامه ها ورویدادهای همایشی اسب ها با مقاصد مختلف آموزشی ، تجاری یا ورزشی خواهد بود.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس