تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] اولین کمدی رمانتیک تاریخ سینمای عربستان نماینده این کشور در اسکار ۲۰۱۷ شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، سینمای عربستان سعودی که در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار با فیلم «وجده» به کارگردانی «حیفا المنصور» به صحنه رقابت اسکار آمد، پس از گذشت چند سال فیلم «براکه با براکه ملاقات می‌کند» را […]

[ad_1]

اسکار

اولین کمدی رمانتیک تاریخ سینمای عربستان نماینده این کشور در اسکار ۲۰۱۷ شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، سینمای عربستان سعودی که در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار با فیلم «وجده» به کارگردانی «حیفا المنصور» به صحنه رقابت اسکار آمد، پس از گذشت چند سال فیلم «براکه با براکه ملاقات می‌کند» را به عنوان نماینده رسمی خود به آکادمی اسکار معرفی کرد.

«براکه با براکه ملاقات می‌کند» ساخته «محمود صباغ» که اولین فیلم ساخته شده در ژانر کمدی رمانتیک در سینمای عربستان است، نخستین نمایش خود را در بخش فورم جشنواره فیلم برلین تجربه کرد و جایزه کلیسای معنوی جشنواره را نیز به دست آورد. این فیلم اولین فیلم عربستانی است که در جشنواره برلین حضور داشته است.

این فیلم داستان یک دختر ثروتمند عرب بزرگ شده با سبک غربی و یک پلیس از قشر کارگر جامعه را روایت می‌کند.

عربستان در سال ۲۰۱۳ با فیلم «وجده» به اسکار آمد که این فیلم نتوانست به جمع نامزدهای نهایی جوایز اسکار راه یابد اما نامزد جایزه بفتا برای بهترین فیلم خارجی سال شد.

پیش از این کشورهای استرالیا، کرواسی، کوبا، گرجستان، آلمان، رومانی، سوئیس و ونزوئلا فیلم‌های منتخب خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۷ معرفی کرده‌اند.

در این شاخه مهم از جوایز سینمایی اسکار، آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران تاریخ سوم اکتبر ۲۰۱۶ (۱۲ مهر) اعلام شده است. فهرست اولیه ۹ فیلم خارجی نامزد در جوایز اسکار ۲۰۱۶ روز ۱۷ ژانویه و پنج نامزد نهایی نیز روز ۲۴ ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از ۲۲۵ کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.

۵۰۸

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس