تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴

آن گونه که برخی ادعا می‌کنند، شیخ النمر در پی ایجاد تنش با حکومت سعودی نبود، بلکه وی از آغاز با هدف اصلاح امور با نظام وارد گفتگو شد، اما زمانی که حوادث بقیع بین مردم و هیات امر به معروف و نهی از منکر رخ داد و حکومت اقدام اصلاحی انجام نداد، وی وارد مرحله جدیدی شد.

به گزارش “گذارخبر”  محمد النمر، برادر آیت‌الله شهید شیخ نمر النمر در گفتگوی تلفنی با شبکه المنار گفت: آن گونه که برخی ادعا می‌کنند، شیخ النمر در پی ایجاد تنش با حکومت سعودی نبود، بلکه وی از آغاز با هدف اصلاح امور با نظام وارد گفتگو شد، اما زمانی که حوادث بقیع بین مردم و هیات امر به معروف و نهی از منکر رخ داد و حکومت اقدام اصلاحی انجام نداد، وی وارد مرحله جدیدی شد.

محمد النمر افزود: شیخ نمر النمر در این مرحله نیز دائما بر مسالمت آمیز بودن و راه‌حل‌های سیاسی تاکید می‌کرد.

وی تصریح کرد: پس از بازداشت شیخ النمر، مردم خشمگین منطقه قطیف در خیابان‌ها اعتراض کردند. این نخستین بار بود که عالمی در قطیف بازداشت می‌شد و مردم، چنین واکنشی نشان می‌دادند. در این اعتراض‌ها دو نفر به شهادت رسیدند.

محمد النمر همچنین تاکید کرد: این حوادث نشان داد که شیخ النمر نزد مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ اما نظام سعودی اهمیتی به این موضوع نداد. نظام سعودی شیخ النمر را به تروریسم متهم کرد و این در حالی بود که وی زندانی سیاسی محسوب می‌شد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس