تاریخ انتشار: ۱۹ ارد ۱۳۹۵

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از بدهی ۱۴ هزار میلیاردی دولت به شهرداری خبر داد.

به گزارش “گذارنیوز” در خصوص اقدام شهرداری منطقه ۶ مبنی بر قرار دادن نیوجرسی مقابل درب دو نهاد دولتی سازمان میراث فرهنگی استان تهران و وزارت صنعت گفت: متاسفانه وزارتخانه‌های مختلف از گذشته بابت ساخت و سازهایشان و جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ به شهرداری بدهی دارند.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه ۶ بارها به وزارت صنعت بابت این ساخت و ساز هشدار داده و نسبت به عدم پرداخت بدهی گلایه داشته است، گفت: حتی تخفیف‌هایی نیز به وزارت مربوطه داده و تاریخ‌های پرداخت بدهی نیز تعیین شده بوده اما متاسفانه علی‌رغم اخطارهای داده شده، وزارت مربوطه توجهی به این موضوع نداشته است.

معاون شهرداری تهران ابزار شهرداری در برابر افراد حقیقی و حقوقی بدهکار که به حکم قانونی توجه نمی‌کنند را پلمب دانست و گفت: اقدام شهرداری ناشی از بدهی سازمان‌ها و براساس اجرای حکم قطعی و قانونی ماده ۱۰۰ است که چندین سال از صدور حکم آن نیز گذشته است.

وی با بیان اینکه میزان بدهی دولت به شهرداری طی گزارشی مفصل برای معاون اول ارسال شده و جهانگیری نیز دستور پیگیری موضوع با تشکیل کمیته مشترک را داده است، گفت: دولت ۱۴ هزار میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارد.

امانی با بیان اینکه قانون باید اجرا شود؛ در پاسخ به این سوال که پیمانکاران طلبکار از شهرداری چگونه باید پول و مطالبه خود را از شهرداری دریافت کنند نیز گفت: بدهی شهرداری به پیمانکاران براساس قراردادی مشخص است که در طول سال پرداخت خواهد شد و شهرداری برای پرداخت بدهی فعلی خود، یک جدول مشخصی در نظر گرفته و نسبت به وصول آنها اقدام می‌کند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس