تاریخ انتشار: ۰۴ بهم ۱۳۹۴

بر این اساس، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در بخشنامه ای، تکلیف دستگاه های ملی نسبت به دراختیار قرار دادن کارکنان و سایر امکانات برای برگزاری انتخابات و پرداخت حق مأموریت به آنها را اعلام کرد.

به گزارش “گذارنیوز”  با نزدیک شدن به ایام انتخابات در هفتم اسفندماه، دستگاههای مختلف کشور در تدارک برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد مهم ملی هستند. یکی از این اقدامات مهم در این خصوص، اختصاص نیروی انسانی مناسب از طرف برخی دستگاهها و ادارات جهت برگزاری هرچه بهتر این انتخابات است.

بر این اساس، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در بخشنامه ای، تکلیف دستگاه های ملی نسبت به دراختیار قرار دادن کارکنان و سایر امکانات برای برگزاری انتخابات و پرداخت حق مأموریت به آنها را اعلام کرد.

بر اساس این بخشنامه که با شماره ۱۳۰۹۹۱/۵۲۷۴۹ به همه وزارتخانه ها، سازمانها، موسسات دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی صادر شده و نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، تاکید شده است که به منظور برگزاری سالم و مطلوب انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری و با توجه به اینکه در آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تکالیف زیر بر عهده دستگاه های اجرایی قرار گرفته است، کلیه دستگاه های مذکور باید وظایف مزبور را کاملاً به انجام رسانند.

بخشنامه جهانگیری برای واگذاری کارکنان و امکانات دستگاههای دولتی به شورای نگهبان +سند
جهانگیری در ادامه این بخشنامه با اشاره به آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرده است که کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای قانونی، مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و شهرداری ها و مؤسسات عمومی مکلفند حسب درخواست وزارت کشور، استانداران، فرمانداران، بخشداران و هیئت های نظارت شورای نگهبان، کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختیار آنان قرار دهند و مدت همکاری کارکنان مذکور جزء ایام خدمت اداری آنان محسوب می شود. همچنین حق مأموریت روزانه و اضافه کار کارکنان یاد شده از محل اعتبارات سازمان متبوع آنان تأمین و با تأیید مجری یا ناظر ذیربط پرداخت می گردد.معاون اول رییس جمهور همچنین با استناد به ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یادآور شده است که در جهت اعمال نظارت بر انتخابات، کلیه نهادها و ارگان های فوق الذکر موظفند حسب درخواست شورای نگهبان و هیئتهای منصوب از جانب آن، کارکنان خود را در اختیار آنان قرار دهند و همچنین وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران موظفند امکانات لازم خود را در اختیار آنان قرار دهند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس