تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بر اساس اعلام بانک‌آوامریکا، به دلیل مشکلات بدهی چین، ممکن است هر زمانی در این کشور بحران مالی رخ دهد، این در حالی است که شرکت بلک‌راک، سردمدار بازار سهام چین اعلام کرد که دولت باید به حرکت خود ادامه داده و تنها نسبت به ضربه‌های مالی در طول مسیر هوشیار باشد. به […]

[ad_1]


بر اساس اعلام بانک‌آوامریکا، به دلیل مشکلات بدهی چین، ممکن است هر زمانی در این کشور بحران مالی رخ دهد، این در حالی است که شرکت بلک‌راک، سردمدار بازار سهام چین اعلام کرد که دولت باید به حرکت خود ادامه داده و تنها نسبت به ضربه‌های مالی در طول مسیر هوشیار باشد.

به گزارش گذارنیوز به نقل از بلومبرگ، دیوید کوی، رئیس مرکز استراتژی سهام چین در بانک مریل‌لینچ  و هلن ژو مدیرعامل بلک‌راک در کنفرانس تاثیرگذارترین بازارهای بلومبرگ در هنگ‌کنگ به سخنرانی در مورد رشد بدهی چین از زمان بحران مالی جهانی پرداختند.
در حالی که کوی از قریب‌الوقوع بودن بحران سخنی نگفت، اعلام کرد که این بحران هر زمانی ممکن است رخ دهد و به دلیل اینکه حل مشکل بدهی چین برای دولت تقریبا غیرممکن است، این امر اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. در حالی که برای سال‌های آینده، دولت منابعی برای حمایت از یوآن دارد، به دنبال کاهش احتمالی ذخایر ارزی خارجی این کشور، ممکن است یوآن با افت ارزش شدیدی مواجه شود. در آستانه الحاق یوآن به سبد ذخیره صندوق بین‌المللی پول در اول اکتبر،  پس از سقوط به پایین‌ترین سطح ۵ سال اخیر خود در ماه جولای، این واحد پولی تثبیت شد.
سرعت افزایش بدهی در چند سال اخیر کاهش یافته و احتمالا در سه تا ۵ سال آینده ما می‌توانیم به بدهی ثابت و حتی کاهش بدهی فکر کنیم. به عنوان یک نشانه دیگر، دولت فرایند طولانی و دردناک انتقال اعبتار از شرکت‌های دولتی «زامبی» را به سمت شرکت‌های کارآفرین و مولد آغاز کرده است.

بر اساس اعلام بانک CLSA، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی چین تا سال ۲۰۲۰ احتمالا از ۲۶۱ درصد در نیمه‌نخست سال جاری به ۳۲۱ درصد خواهد رسید. بانک تسویه‌ حساب بین‌المللی اوایل ماه جاری هشدار داده بود که شاخص استرس بانکداری چین به بالاترین سطح خود رسیده است.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس