تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] عربستان سعودی از امروز رسما استفاده از تقویم میلادی را به جای تقویم هجری آغاز می‌کند؛ مفسران دلیل این تغییر را بحران اقتصادی در این کشور ارزیابی کرده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از سبق، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی عربستان از امروز- یکشنبه- در راستای عمل به مصوبات هیات وزیران، استفاده از تقویم میلادی را برای […]

[ad_1]

عربستان سعودی از امروز رسما استفاده از تقویم میلادی را به جای تقویم هجری آغاز می‌کند؛ مفسران دلیل این تغییر را بحران اقتصادی در این کشور ارزیابی کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از سبق، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی عربستان از امروز- یکشنبه- در راستای عمل به مصوبات هیات وزیران، استفاده از تقویم میلادی را برای پرداخت حقوق و مزایای کارمندان به جای تقویم هجری قمری آغاز کردند.


عربستان سعودی تنها کشور در جهان است که از ۸۶ سال پیش یعنی از زمان تاسیس، از تقویم هجری قمری استفاده می‌کرد.


مفسران مالی معتقدند با پرداخت حقوق کارمندان و کارگران بخش عمومی بر اساس تقویم میلادی، آنها سالانه حدود نیمی از حقوق یک ماه خود را از دست خواهند داد و به‌عبارتی دیگر، این تغییر باعث کاهش سه درصدی حقوق کارمندان عربستان می‌شود.


از سوی دیگر، اعمال این قانون از پیامدهای اوضاع بحرانی اقتصاد عربستان بر اثر تداوم جنگ فرسایشی در یمن، کاهش قیمت نفت و کاهش بودجه ارزی این کشور است. 


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس