تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه گفت: مرگ دریاچه‌ی ارومیه مساوی با مرگ مردم آذربایجان است و از این رو مردم در کمک به احیاء دریاچه از دولت پیشی گرفته‌اند. به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در مراسم تجلیل از فعالان احیاء دریاچه‌ ارومیه اظهار کرد: با صراحت تمام نوید احیاء شدن دریاچه‌ ارومیه را به […]

[ad_1]

رئیس ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه گفت: مرگ دریاچه‌ی ارومیه مساوی با مرگ مردم آذربایجان است و از این رو مردم در کمک به احیاء دریاچه از دولت پیشی گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در مراسم تجلیل از فعالان احیاء دریاچه‌ ارومیه اظهار کرد: با صراحت تمام نوید احیاء شدن دریاچه‌ ارومیه را به مردم می‌دهم چون برنامه‌ریزی ‌های علمی و منطقی در این راستا انجام شده و دریاچه احیا خواهد شد، چرا که مردم نیز خواستار این امر و حامی دریاچه هستند.

وی افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید بر خلاف دولت‌های قبلی از این طرح حمایت می‌کند و با وجود کمبود بودجه اخیرا ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه به طرح احیای دریاچه اختصاص داده شده است.

وی تاکید کرد: با سیاست‌های سنتی دهه‌های گذشته نمی‌توان در حوزه‌ کشاورزی سیاست‌گذاری کرد و با توجه به روند پیشرفت علم و دستاوردهای بشری که هر لحظه رو به تغییر است، باید سیستم کشاورزی خود را علم محور کنیم.

کلانتری با اشاره به زیاده‌خواهی نسل جدید و بحران کم‌آبی بیان کرد: نسل جدید نباید حق نسل آینده را تضییع کرده و منابع آنان را پایمال کنند.

وی عنوان کرد: ستاد احیای دریاچه‎ی ارومیه تا سال ۱۴۰۲ که سطح دریاچه به سطح اکولوژیکی و موردنظر برسد، به فعالیت خود ادامه خواهد داد و پس از آن این وظیفه‌ مردم است تا با اصلاح الگوی مصرف آب چه در خانه‌ها و چه در بخش کشاورزی، از بحران‌هایی از این قبیل جلوگیری کنند.

رئیس ستاد احیای دریاچه‌ اومیه با اشاره به تأکیدات ارگان‌های بین‌المللی گفت: طبق آمارها و مطالعات باید ۴۰ درصد آب تجدیدپذیر مصرف شود ولی نرخ مصرف در کشور ما ۱۰۴ درصد است و این الگوی مصرف منابع آبی کشور را به سمت نابودی خواهد کشاند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت زنبور عسل در شرق دریاچه ۸۰ درصد کاهش داشته است گفت: اگر به این منوال پیش رود در ۱۰ سال آینده فعالیت‌های کشاورزی در منطقه به طور چشمگیری کاهش خواهد داشت.

کلانتری افزود: سازمان محیط زیست به عنوان نماینده‌ی قانونی ملت، امانتدار دریاچه‌ی ارومیه و سایر منابع طبیعی است و این سازمان باید با جان و دل از این منابع پاسداری کند.

گفتنی است مراسم تجلیل از فعالان احیاء دریاچه‌ی ارومیه با حضور مسئولان مربوطه و کشاورزان نمونه در مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز ، برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس