تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نشست اتحادیه صنف چوب و تخته و سه‌لایی و فرآورده‌های چوبی تهران با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. به گزارش سرویس بازار ایسنا، در این نشست نایب رییس اتحادیه صنف چوب و تخته و رییس اتحادیه چوب و تخته تهران درباره مشکلات این صنف موضوعاتی را  در راستای تبیین برنامه‌ها، مشکلات و معضلات اتحادیه در […]

[ad_1]

نشست اتحادیه صنف چوب و تخته و سه‌لایی و فرآورده‌های چوبی تهران با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، در این نشست نایب رییس اتحادیه صنف چوب و تخته و رییس اتحادیه چوب و تخته تهران درباره مشکلات این صنف موضوعاتی را  در راستای تبیین برنامه‌ها، مشکلات و معضلات اتحادیه در شهرک صنعتی خدماتی خاوران مطرح کردند.

علی ظهیری نایب رییس اتحادیه صنف چوب و تخته و سه‌لایی و فرآورده‌های چوبی تهران با اشاره به هشتادمین سالگرد تاسیس این اتحادیه گفت: اتحادیه صنف چوب و تخته و سه‌لایی و فرآورده‌های چوبی تهران از سال ۱۳۱۵ و با حضور افراد متخصص در این حوزه شکل گرفت.

وی افزود: در سال ۷۲ تشکلی در اتحادیه و در مورد اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها تشکیل شد؛ بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به این موضوع اشاره دارد که دولت و شهرداری مکلفند اصناف آلاینده محیط‌زیست را از شهرها خارج کنند؛ در راستای اجرای این قانون اصنافی شامل دورودگران، مبل‌سازان، چوب‌فروشان، آلومینیوم‌کاران، آهن‌کاران ساختمانی و ماشین‌سازان از تهران خارج و به کیلومتر ۱۵ جاده تهران، گرمسار منتقل شدند.

در ادامه اسماعیل الهیان رییس اتحادیه چوب و تخته و سه‌لایی و فرآورده‌های چوبی تهران بیان کرد: با توجه به اینکه در شهرک صنعتی خاوران، هزار واحد صنفی و سوله داریم و بیش از ۳۰ درصد از آن‌ها فعالیت نمی‌کنند، با موضوع احداث شهرک جدیدالتاسیس چوبستانه در دو کیلومتری محل فعالیتمان مواجه شدیم که با رونق این شهرک، صنف چوب و تخته تهران متضرر می‌شوند.

الهیان درادامه با این ادعا که تاسیس این شهرک صنعتی تخلف شهرداری است، گفت: زمینی که برای تاسیس این شهرک در نظر گرفته شده، به واسطه اشخاص حقیقی خریداری شده و همچنین در راستای این ساماندهی شهرداری نباید منتفع شود در حالی که شهرداری تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال منتفع شده و این از موضوعاتی است که مخالف قانون به شمار می‌رود.

وی از ارائه شکایت اتحادیه چوب و تخته به شهرداری تهران، استاندار، شرکت ساماندهی صنایع و دیوان عدالت اداری در راستای دفاع از منافع صنف چوب خبر داد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس