تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴

به گزارش “گذارخبر”  فیاض زاهد،تحلیلگر مسائل سیاسی،درباره استراتژی اصلاح طلبان برای مواجهه انتخاباتی با دولت احمدی نژاد به خبرگزاری آریا گفت:تمرکز اصلاح طلبان بر چند استراتژی کلان است که در ادامه فعالیتهای انتخاباتی، مردم با آنها آشنا خواهند شد اما از آنجا که دولت آقای روحانی برای پیشبرد برنامه ها و اهداف خود نیازمند هماهنگی با نهادهای مختلف حاکمیت از جمله نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی است و پیشبرد برنامه ها و تحقق استراتژی در حوزه های اقتصاد، فرهنگ، اجتماعی و مناسبات خارجی نیازمند یک بازبینی و دقت موشکافانه در ارتباط با وضعیت موجود است و اینکه دولت چه چیزی را تحویل گرفته و قرار است در چه حوزه هایی تغییر ایجاد کند.
وی افزود: آشنایی افکاری عمومی با کارکرد دولت احمدی، برای اصلاح طلبان یک راهبرد بسیار جدی را مطرح می کند که ببینیم راهکارها و استراتژی های دولت احمدی نژاد و شرکایش به چه شکلی بوده است. با توجه به اینکه عمده این استراتژی ناکارآمدی، زمین گیر شدن و بحران آفرینی برای حوزه های مختلف اقتصاد، مدیریت و ارتباطات خارجی بوده است افکارعمومی باید بدانند بدیل آنها و راههای جایگزین و پیشنهادی مجلس و دولت چه خواهد بود.
این کارشناس اظهار داشت: طبیعتا در کنار دیگر استراتژی هایی که در موقع انتخابات عرضه خواهد شد آشنا کردن مردم با وضعیت و واقعیت های موجود در حوزه مدیریت کشور و میراث بجای مانده دارای اهمیت است. این امر یک کارکرد ثانوی هم دارد و آن خطراتی است که همواره روشهای پوپولیستی و عوام فریبانه با پرهیز و حذف واقعیت های حوزه مدیریت و اقتصاد کشور تلاش می کند که با نوعی فضاسازی و عوام فریبی آرای مردم را جذب کنند و به مردم بگویند که دولت روحانی میراث چه دوره بسیار نامناسبی بوده است.
زاهد درباره راهبرد اصلاح طلبان برای مواجهه با دولت روحانی در انتخابات نیز گفت: استراتژی اصلی اصلاح طلبان همراهی با دولت است. اصلاح طلبان فاصله چندانی با دولت ندارند  و دولت روحانی در نتیجه خواست و اراده و حمایت همه جانبه اصلاح طلبان به قدرت رسید اما اگر معنای آن این است که می خواهیم مجلسی وکیل الدوله و وامدار دولت ایجاد کنیم کاملا اشتباه است. طبیعتا دنبال تعارض و تنش هم نیستیم اما این احتمال هم وجود دارد که در برخی از حوزه ها شاید ناچار شویم که از تمایزات و تفاوتهایی در حمایت از کاندیدایمان استفاده کنیم.
وی همچنین درباره ترکیب احتمالی مجلس دهم نیز گفت: پیش بینی ترکیب مجلس آینده منوط به نوع و نحوه رفتار نهادهای نظارتی و نهایتا خروجی کاندیداهایی است که در پایان این تورنمنت باقی می ماند. اگر کاندیداهای اصلاح طلب و اصولگرا در چارچوب های استاندارد و قانونی مورد ارزیابی قرار بگیرند قطعا اکثریت پارلمان و بیش از ۶۵ درصد کرسی های مجلس از آن اصلاح طلبان خواهد بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس