تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به استان سمنان به عنوان نماینده دولت، خوابگاه دانشجویان دختر دانشگاه دامغان را افتتاح کرد. به گزارش ایسکانیوز، در این مراسم محمد فرهادی با بیان اینکه توسعه آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ۲۵ برابر شده است بیان کرد: قبل از انقلاب اسلامی اصلا […]

[ad_1]

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به استان سمنان به عنوان نماینده دولت، خوابگاه دانشجویان دختر دانشگاه دامغان را افتتاح کرد.

به گزارش ایسکانیوز، در این مراسم محمد فرهادی با بیان اینکه توسعه آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ۲۵ برابر شده است بیان کرد: قبل از انقلاب اسلامی اصلا دوره دکترا در دانشگاه های کشور وجود نداشت و رشته های کارشناسی ارشد هم خیلی محدود بود و در دهه ۶۰ اولین دوره دکترای فیزیک و سپس شیمی در دانشگاه شیراز ایجاد شد و هم اکنون بیش از یکصد هزار دانشجوی دکترا در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند.
وزیر علوم با بیان اینکه همه دانشجویان دکترا نیروهای ارزنده‌ای هستند گفت: این دانشجویان باید همگی پروژه‌ای را بگذرانند که مشکلی از جامعه را حل کند و موضوع آن نیز از شروع به تحصیلشان باید مشخص شود.
دکتر فرهادی با اشاره به رتبه بندی دانشگاه ها گفت: رتبه بندی اولیه دانشگاه‌ها مشخص شده است و با کسب اطلاعات کامل دانشگاه ها این رتبه بندی عینیت می یابد و ما می توانیم ماموریت هر دانشگاه را مشخص کنیم.
وی با اشاره به وضعیت مناسب آموزش عالی در استان سمنان گفت: استان سمنان ۶ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده ولی ۵ درصد آموزش عالی کشور در این استان مستقر است و نیروهای فارغ التحصیلان می توانند به خوبی به عنوان یک کارآفرین مطرح بوده و نیازهای کشور را تأمین کنند و با کسب مهارت لازم به دیگران نیز یاری رسانند.
دکتر فرهادی با بیان اینکه در هفته دولت ۳۰۰ هزار مترمربع فضای علمی، آموزشی خوابگاهی، دانشجویی، رفاهی و آزمایشگاهی در دانشگاه های کشور افتتاح و به بهره برداری می رسند گفت: از سال گذشته بیش از ۵۰۰ رشته تحصیلی بازنگری شده و یک برنامه کارورزی نیز برای رشته های بازنگری شده پیش بینی شده است که در دانشگاه های استان سمنان هم این روند در حال شکل‌گیری است.
وزیر علوم در پایان سخنان خود با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه و بخش صنعت گفت: بنای دولت هم بر این است که به منابع انسانی و حوزه های دانشگاهی و علمی توجه بیشتری داشته باشد تا انشاءا… شاهد توسعه مناسب دانشگاه های کشورمان باشیم.
گفتنی است وزیر علوم در ابتدای ورود به دانشگاه دامغان با حضور در یادمان شهدای گمنام این دانشگاه با قرائت فاتحه و نثار تاج گل بر مقام شامخ آنان ادای احترام کرد.
خوابگاه دانشجویان دختر دانشگاه دامغان ۳۷۵۰ مترمربع زیربنا دارد که با هزینه بالغ بر دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان از محل اعتبارات نیمه متمرکز وزارت علوم و کمک خیرین، در سه طبقه ساخته شده است.
این خوابگاه ۱۵۹ اتاق با گنجایش ۳۰۰ نفر را دارد و از امکاناتی همچون سایت اینترنتی، یخچال و تلویزیون و شبکه وای فای برخوردار است.

با حضور وزیر علوم از دو طرح عمرانی دانشگاه سمنان در هفته دولت بهره برداری شد​

همچنین در این سفر وزیر علوم طرح های دانشکده دامپزشکی و فاز دوم ساختمان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان را افتتاح کرد.
دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان در دو طبقه با ۱۴ کلاس درس و ۱۵ اتاق در بخش اداری ساخته شده و برای ساخت این دانشکده بیش از ۵ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان هزینه شده است.
این ساختمان در زمینی با مساحت ۴۶۰۰ متر مربع زیر بنا به بهره برداری رسیده است.
فاز دوم ساختمان پارک علم و فناوری سمنان نیز طرح دیگری است که در سه طبقه و با زیر بنای ۲۳۴۰ متر مربع ساخته شده و با حضور وزیر علوم به بهره برداری رسید.
گفتنی است برای بهره برداری از این طرح پیش از ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس