تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۴

حجت الاسلام «سیداحمد علم‌الهدی» گفت: برخی از عزیزان دانسته و ندانسته خواب باز شدن سفارت آمریکا را در ایران می‌بینند.  امام جمعه‌ی مشهد گفت: برخی از عزیزان دانسته و ندانسته خواب باز شدن سفارت آمریکا را در ایران می‌بینند. به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام «سیداحمد علم‌الهدی» در جمع نمازگزاران عید سعید فطر که صبح امروز در […]

حجت الاسلام «سیداحمد علم‌الهدی» گفت: برخی از عزیزان دانسته و ندانسته خواب باز شدن سفارت آمریکا را در ایران می‌بینند.
علم‌الهدی
 امام جمعه‌ی مشهد گفت: برخی از عزیزان دانسته و ندانسته خواب باز شدن سفارت آمریکا را در ایران می‌بینند.

به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام «سیداحمد علم‌الهدی» در جمع نمازگزاران عید سعید فطر که صبح امروز در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا به طور ضمنی در سخنان خود اذعان داشته‌اند که تحریم علیه ایران به ضرر هم پیمانانشان بوده است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در حقیقت سخنان رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا حاوی کدی به شرکت‌های متحدانشان مبنی بر باز بودن دروازه‌های اقتصاد ایران بر روی آنان بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با طرح این پرسش که «مگر در طول تاریخ ایران که دروازه‌های آمریکا و کشورهای خارجی باز بود، چقدر توسعه اقصادی داشتیم؟» افزود: توسعه اقتصادی مبنی بر فکر و عمل خودمان است.

وی با تأکید بر آن‌که هدف آمریکا از برداشتن تحریم‌ها متضرر نشدن هم‌پیمانانشان بوده است»، خاطرنشان کرد: اگر آمریکا می‌خواهد تحریم‎ها را لغو کند، چاره‌ای جز این نداشته و متحدان آمریکا به‌علت محرومیت از بازارهای ایران متحمل ضرر می‌شدند.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: در واقع لغو تحریم‌ها به مثابه باز شدن بازار ۷۰ میلیونی بر روی آمریکا و متحدانش بود و این افتخار نیست که وزیر اقتصاد آمریکا بیاید و با ما قراداد تجاری منعقد کند، چون با بستن چنین قراردای، دروازه‌های کشور برای دزدی بر روی دشمنان باز خواهد شد.

امام جمعه مشهد بزرگترین امتیاز انقلاب اسلامی را استقلال و آزادی دانست و تصریح کرد: این دو مولفه در سایه فعالیت استعدادهای ارزشمند داخلی محقق می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیشرفت‌ها و توسعه‌های دانش بنیان در کشور گفت: تنها راهکار توسعه در کشور همان راهبرد رهبری مبنی بر در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون یک جریان هم‌زمان با برگزاری عید سعید فطر در کشور ایجاد شد که همان نتیجه مذاکرات هسته‌ای و توافق با ۶ کشور قدرتمند دنیاست.

علم‌الهدی با تشکر از زحمات تیم مذاکره‌کننده افزود: ۴ تصور نباید در مورد توافق صورت گیرد، تصور نخست آن است که نباید از توافق برداشت ۱۰۰درصد پیروزی پیش از بررسی داشت.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: رییس جمهور در نیمه های این ماه گفت «ما در مذاکره از صلح امام حسن(ع) الهام گرفتیم» در حالی که پس از صلح امام حسن(ع) برای شیعیان شادی و خوشحالی وجود نداشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر خطوط قرمز عنوان شده توسط رهبری در مذاکرات رعایت شده باشد، به پیروزی رسیده‌ایم و اگر این خطوط قرمز رعایت نشده باشد، به نتیجه صلح امام حسن(ع) و خلف وعده دشمن مواجه شده‌ایم که این امر به ضرر شیعیان است.

وی با اشاره به این‌که «تصور دوم آن است که گمان کنیم کار ما با آمریکا تمام شده است»، عنوان کرد: آمریکا یک جانور درنده ای است که کشمکش ما با آن تازه شروع شده است و موید این امر تناقض نطق تلویزیونی رئیس‌جمهور ایران با آمریکا بود.

علم‌الهدی با اشاره به این‌که «بعد از توافق قیمت سکه و ارز بالا رفت»، افزود: بعد از توافق پنتاگون بیانیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه اگر لازم باشد به ایران لشکرکشی می‌کنیم و حمله نظامی را علیه این کشور آغاز خواهیم کرد.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: همه‌ی اقدامات و کارهای آمریکا ادعایی بیش نیست که موید این امر نیز ادعای آمریکا در خصوص داشتن سلاح‌های کشتار جمعی در عراق بود که به خاک و خون کشیده شدن نیم میلیون عراقی منجر شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه «آمریکا حتی ادعا کرده است ایران سلاح اتمی می‌سازد و خلاف حقوق بشر شکنجه‌گاه درست کرده است»، اظهار کرد: آمریکا به همه‌ی کشورهای عرب اعلام داشته که ۲ دشمن دارید، یکی داعش و دیگری ایران است.

وی با اشاره به این‌که «آنان اذعان کرده‌اند که داعش و ایران را از بین خواهند برد»، ادامه داد: این کشور با ادعا به طرف جلو می‌رود، بنابراین کشمکش ما با آن تازه آغاز شده است.

علم‌الهدی با بیان این‌که «متاسفانه برخی از عزیزان دانسته و ندانسته خواب باز شدن سفارت آمریکا را در ایران می‌بینند»، افزود: مگر این افراد بیانیه وزارت دفاع آمریکا را گوش ندادند و تهدیدهای آنان را متوجه نشدند.

امام جمعه مشهد افزود: تصور سوم هم ناشی از بزک کردن آمریکا به تعبیر رهبری است، چون یک عده اصرار دارند از یک جانور درنده که در مدت نیم قرن تا الان جز نیش زدن کاری نکرده، یک عنصر قدرتمند جهانی بسازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که «آمریکا یک جانور خون آشام و درنده است»، تصریح کرد: اگر با آمریکا دست دهیم این جانور نیشدار ما را بیشتر می‌گزد.

علم‌الهدی افزود: وعده برداشتن تحریم‌ها از سوی غرب ۸ تا ۱۰ سال است و اگر آمریکا یک روزی تحریم‌ها را لغو کند به خاطر خودشان و هم‌پیمانانشان است.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس