تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴

بلومبرگ اشاره می کند که خانم حسن زاده علیرغم سن کمی که دارد با شبکه گسترده ای از بازیگران مهم نفتی در اروپا آشنایی دارد.

او درباره مدت زمانی که طول می کشد تا شرکت های غربی در صنعت نفت ایران فعال شوند می گوید:”دست کم ۱۸ تا ۲۴ ماه زمان می برد. علاوه بر شرکت های نفتی که باید اعتماد آنان را جلب کرد بانک های بزرگ نیز هنوز نیازمند گرفتن چراغ سبز آشکاری از وزارت خزانه داری امریکا برای سرمایه گذاری در ایران هستند.

“الهام حسن زاده” در خانواده ای کشاورز در جنوب ایران بدنیا آمد که در زمینه کشت و برداشت پسته فعالیت می کردند. او ۳۱ ساله است و مدرک حقوق را در مقطع دکتری در بریتانیا اخذ کرده است. او پس از تحصیل به ایران بازگشت و یک شرکت مشاوره در حوزه انرژی را تاسیس کرد که دارای شعبی در تهران و لندن است. این شرکت پیشتاز در جلب سرمایه های خارجی پس از لغو تحریم ها در ماه های اینده خواهد بود.

یکی از همکاران خانم حسن زاده هنگام صرف ناهار به خبرنگار “بلومبرگ” می گوید:”نیاز ضروری به گشایش دفاتر شرکت های خارجی در تهران و خرید سهام توسط آنان در شرکت های محلی وجود دارد. با این حال، متاسفانه هنوز هم آنان به ما با دید ۱۵ سال گذشته می نگرند”

بلومبرگ اشاره می کند که خانم حسن زاده علیرغم سن کمی که دارد با شبکه گسترده ای از بازیگران مهم نفتی در اروپا آشنایی دارد. او درباره مدت زمانی که طول می کشد تا شرکت های غربی در صنعت نفت ایران فعال شوند می گوید:”دست کم ۱۸ تا ۲۴ ماه زمان می برد. علاوه بر شرکت های نفتی که باید اعتماد آنان را جلب کرد بانک های بزرگ نیز هنوز نیازمند گرفتن چراغ سبز  آشکاری از وزارت خزانه داری امریکا برای سرمایه گذاری در ایران هستند. هم چنین شرکت های غربی می خواهند درباره میزان ثبات در ایران بدانند. هنوز هم این پرسش پیش روی آنان قرار دهد: دو سال دیگر در ایران چه اتفاقی خواهد افتاد اگر روحانی بار دیگر در انتخابات پیروز نشود چه خواهد شد؟”

بلومبرگ در ادامه درباره خانم خسن زاده می نویسد:”او در حالی که مدرک لیسانس خود را در رشته حقوق در دانشگاه ازاد اسلامی اخذ کرد به همراه “حسن صدیق” یی از وکلای برجسته در امور نفت و گاز دفتر مشاوره خود را تاسیس کرده است. او هم چنین با مدیران اجرایی شرکت های بزرگ نفتی در سرتاسر جهان به عنوان کارآموز کار کرده است. تجربه او در نهایت به نفعش تمام شد و توانست با کسب بورس تحصیلی از “رویال داچ شل” مدرک کارشناسی ارشد حقوق را در دانشگاه کمبریج بریتانیا در سال ۲۰۰۹ میلادی کسب کند.

خانم حسن زاده اشاره می کند که در شرایط کنونی در حال اعتماد سازی برای سرمایه گذاران خارجی است و می افزاید:”به آنان می گوییم آرامش خود را حفظ کنید و مطمئن باشید در ایران سرمایه گذاری امن و اسوده ای خواهید داشت و پشیمان نخواهید شد”. خانم حسن زاده کتابی نیز تحت عنوان “صنعت گاز طبیعی ایران در دوران پس از انقلاب، خوش بینی، بدبینی و ظرفیت ها” را نوشته است که در فصل های متعدد آن اشاره کرده که لزوم مقابله با فساد و ایجاد اصلاحات حقوقی از جمله مسائل مبرم در حوزه صنعت نفت و گاز ایران هستند”.

خانم حسن زاده اشاره می کند که در اطراف “بیژن زنگنه” وزیر نفت ایران نیز مشاوران و کارکنان نسبتا جوانی که در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال هستند نیز وجود دارند که تعدادی از آنان با اساتید سابق و همکلاسی های خود درخارج از ایران در حال تبادل نظر هستند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس