تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۴

علی‌اکبر صالحی با اشاره به نتایج به دست آمده در مذاکرات وین، گفت: از این به بعد نشاط هسته‌ای نه تنها در کشور کمتر نخواهد شد بلکه بیشتر نیز می‌شود. به گزارش گذارنیوز ، ئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان که بعد از ورود به تهران به همراه محمدجواد ظریف رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، […]

علی‌اکبر صالحی با اشاره به نتایج به دست آمده در مذاکرات وین، گفت: از این به بعد نشاط هسته‌ای نه تنها در کشور کمتر نخواهد شد بلکه بیشتر نیز می‌شود.

صالحی

به گزارش گذارنیوز ، ئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان که بعد از ورود به تهران به همراه محمدجواد ظریف رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، در یک نشست خبری با خبرنگاران حضور پیدا کرده بود با بیان این‌که دستاورد حاصل شده با توسل به خدا، اهل بیت (ع) و حمایت مردم ایجاد شده، گفت: در جریان این مذاکرات شاهد نمایش مقتدرانه و عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران و تیم مذاکره کننده هسته‌ای‌مان بودیم. همچنین شاهد نمایشی غیرمتوازن بودیم که در یک طرف آن گروه ۱+۵ قرار داشت و یک طرف دیگر آن جمهوری اسلامی ایران به صورت عزتمندانه و شکوهمندانه حضور داشت.

وی با اشاره به تلاش‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، گفت: بنده به خاطر این تلاش‌ها و حضور عزتمندانه به خود بالیدم. به خاطر تلاش‌های این تیم و در رأس آن آقای دکتر ظریف که زینت‌بخش دیپلماسی کشور ماست. ما به عینه دیدیم که چگونه و با چه افتخاری از منافع کشور و حاکمیت این کشور در جریان این مذاکرات دفاع کردند. من به خاطر این موضوع به خود بالیدم به خاطر این‌که ما توانستیم چنین دستاوردی را به دست آوریم. دستاوردی که بعداً تاریخ نشان خواهد داد که چه تأثیری در کشورمان و چه در کشورهای مقابل و جامعه بین‌المللی خواهد داشت.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اعتقاد بر این‌که با این دستاورد باید آرام آرام پارادایم روابط بین‌الملل عوض شود چرا که یک کشور در حال توسعه توانسته جایی را برای خود در بین کشورهای توسعه یافته پیدا کند، افزود: در مذاکرات اخیر در وین که به نوعی جمع‌بندی جلسات گذشته بود و نهایتاً به برنامه جامع اقدام مشترک رسیدیم بنده به عنوان امین شما و کسی که در سازمان انرژی اتمی مسئولیت دارد و متولی این امر در کشور است، خدمت شما عرض می‌کنم که با این توافق نشاط هسته‌ای در کشور نه تنها کمتر نخواهد شد بلکه بیشتر خواهد شد.

صالحی تصریح کرد: ممکن است برخی بگویند این چه تناقضی است که شما مطرح می‌کنید از یک طرف می‌گویید نشاط هسته‌ای بیشتر می‌شود و از یک طرف محدودیت‌هایی اعمال شده. من خدمت شما عرض می‌کنم که ما وارد فاز جدید تجاری سازی می‌شویم و در واقع صنعت هسته‌ای کشورمان وارد فازی می‌شود که از نظر هزینه و فایده معنا داشه باشد. در گذشته چون در این عرصه تنها بودیم و از همکاری دیگران برخوردار نبودیم هزینه‌های فراوانی پرداخت شد و البته توانستیم به آستانه این فناوری نیز برسیم. اکنون در این برهه برای توسعه این صنعت به گونه‌ای حرکت می‌کنیم که دو مقوله هزینه و فایده لحاظ شود و با این برنامه اقدام مشترک ان‌شاءالله در این راستا شاهد برداشتن قدم‌های بلندی خواهیم بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این‌که در آینده در مورد جزئیات این موضوع توضیح خواهد داد،‌ به رسمیت شناختن حق ایران در ارتباط با غنی‌سازی اشاره کرد و گفت: این موضوع به عنوان یکی از اساسی‌ترین مولفه‌های نشاط هسته‌ای و فعالیت هسته‌ای کشور به رسمیت شناخته می‌شود و این امر بزرگی است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس