تاریخ انتشار: ۲۷ اسف ۱۳۹۳

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دو قطبی شدن حوزه‌های علمیه خطرناک است،تاکید کرد: مردمی بودن روحانیت باید حفظ شود نباید مشغله‌های اجرایی روحانیون باعث فاصله افتادن بین آنها و مردم شود. به گزارش گذارنیوز محمدرضا عارف در دیدار جمعی از روحانیون و طلاب سراسر کشور با اشاره به نقش روحانیت در تاریخ،  […]

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دو قطبی شدن حوزه‌های علمیه خطرناک است،تاکید کرد: مردمی بودن روحانیت باید حفظ شود نباید مشغله‌های اجرایی روحانیون باعث فاصله افتادن بین آنها و مردم شود.

عارف

به گزارش گذارنیوز محمدرضا عارف در دیدار جمعی از روحانیون و طلاب سراسر کشور با اشاره به نقش روحانیت در تاریخ،  بخصوص در پیروزی انقلاب اسلامی ایران،گفت: روحانیت در کنار مردم در پیروزی انقلاب اسلامی سهم اصلی و اصیلی داشتند  و این قشر از صدر اسلام تاکنون نقش بی‌بدیل خود را در حفظ ارزشها ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه روحانیت همیشه مامن و پناهگاه مردم بوده است،خاطرنشان کرد: مردمی بودن روحانیت باید حفظ شود نباید مشغله‌های اجرایی روحانیون باعث فاصله افتادن بین آنها و مردم شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بعد از ائمه (ع) این روحانیت شیعه بوده که همیشه مهمترین رکن استمرار و ثبات و استقلال بوده است،گفت: حوزه های علمیه که در قبل و بعد از انقلاب اسلامی نقش موثری در انسجام بخشی روحانیت و مردم داشتند اکنون هم باید در همین مسیر حرکت کنند و فراجناحی عمل کنند.

وی با بیان اینکه دو قطبی شدن حوزه های علمیه خطرناک است،به مساله ولایت فقیه اشاره کرد و گفت:ولایت فقیه دستاورد ارزشمند امام خمینی (ره) است و اصلاح طلبان هم هزینه های زیادی برای دفاع از ولایت فقیه انجام داده‌اند ولی متاسفانه برخی جریانات و تربیون دارها ناجوانمردانه به اصلاح‌طلبان حمله می کنند و آنها را به ضدیت با ولایت فقیه متهم می کنند در حالیکه بسیاری از این مدعیان در انقلاب اسلامی همراه امام نبودند.

عارف با تاکید بر اینکه روحانیت نباید دچار انزوا شود،خاطرنشان کرد:روحانیت علاوه بر تعامل با مردم همواره پشتیبان و پناه مردم بوده‌ است و هرجا زورگویان به حقوق مردم تعدی کرده، روحانیت درمقابل آنها ایستادگی کرده‌اند و این ویژگی باید حفظ شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به نگرانی‌های امام خمینی از رسوخ افکار متحجرانه در حوزه های علمیه و کشور گفت: وقتی امام خمینی(ره) فرمودند ” خطر متحجران همیشه حس می‌شود اینها در دوره‌های گوناگون رنگ عوض می‌کنند و به شکل دیگری وارد می‌شوند” نشان می‌دهد باید مراقبت کرد عده ای افراطی به اسم دین و انقلاب میدان دار نشوند که اگر این اتفاق بیافتد ضرر خواهیم کرد.

وی همچنین بر همدلی و اتحاد بین حوزه و دانشگاه و همکاری بیشتر این دو نهاد و بخصوص طلاب و دانشجویان در راستای بسط و گسترش علوم دینی و تجربی و تلاش جهت تحقق آرمانهای انقلاب و حاکمیت ارزشها تاکید کرد و خواستار رسیدگی مسئولین به وضعیت معیشتی طلاب هماندد دانشجویان شد.

در ابتدای این دیدار برخی از روحانیون و طلاب به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص وضعیت حوزه‌های علمیه پرداختند.

 

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس