تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه قضا و نیروی انتظامی باید سخت‌گیری بیشتری راجع به تیراندازی‌ها در مراسم عروسی داشته باشد. به گزارش ایسنا، الهیار ملکشاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سوابقی که در استان داریم تیراندازی در مراسم عروسی‌ها و شادی‌ها بیشتر وجه فرهنگی دارد اما این فرهنگ […]

[ad_1]

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه قضا و نیروی انتظامی باید سخت‌گیری بیشتری راجع به تیراندازی‌ها در مراسم عروسی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، الهیار ملکشاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سوابقی که در استان داریم تیراندازی در مراسم عروسی‌ها و شادی‌ها بیشتر وجه فرهنگی دارد اما این فرهنگ غلط متأسفانه در مراسمات شادی منتهی به حوادث ناگواری می‌شود.

وی ادامه داد: بعضاً دیده شده که با تیرندازی در مراسمات شادی قتلی اتفاق افتاده و یا در فردی جراحت شدیدی ایجاد می‌شود و این از نظر فرهنگی کاری ناپسند است.

ملکشاهی بیان کرد: از لحاظ قانونی چنانچه سلاحی مجاز نباشد قانونگذار برای اسلحه جنگی بین ۳ تا ۱۰ سال حبس و برای شکاری بین ۹ ماه تا ۳ سال حبس در نظر گرفته است.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه اسلحه مجاز باشد اما منجر به هیاهوی غیرمتعارف شود بی‌نظمی محسوب شده و برابر قانون مجازات اسلامی جرم به حساب می‌آید.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس افزود: تیراندازی به تنهایی جرم است اگر چنانچه منجر به آزار و اذیت دیگران باشد از لحاظ قانونی منع شده است.

ملکشاهی اضافه کرد: اخیراً راجع به سلاح سرد در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصویب شد هر نوع نگهداری سلاح سرد (کارد، شمشیر، قمه، ساتور و…) جرم است و مجازات نسبتاً سنگینی برای آن تعیین شده چراکه در برخی موارد منجر به زورگیری می‌شود و امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازد.

وی گفت: دستگاه قضا و نیروی انتظامی باید سخت‌گیری بیشتری راجع به این تیراندازی‌ها داشته باشد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متأسفانه در برخی مناطق چون فراوانی جرائم زیاد است عادی محسوب می‌شود اما دیده شده که در برخی استان‌ها سخت‌گیری زیادی نسبت به حمل اسلحه و تیراندازی می‌شود در حالی که در لرستان به علت فراوانی اسلحه امری عادی است.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس