تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اول رییس جمهور گفت: عده‌ای اصرار دارند اقتدار دولت را به چالش بکشند اما اگر دلسوز نظام هستند باید بدانند که نظام مقتدر دولت مقتدر می‌خواهد و اگر دولت ضعیف شود نظام نیز تضعیف می‌شود.  جهانگیری در دیدار با منتخبان استان قزوین تاکید کرد: نظام قدرتمند دولت مقتدر می خواهد / […]

[ad_1]

معاون اول رییس جمهور گفت: عده‌ای اصرار دارند اقتدار دولت را به چالش بکشند اما اگر دلسوز نظام هستند باید بدانند که نظام مقتدر دولت مقتدر می‌خواهد و اگر دولت ضعیف شود نظام نیز تضعیف می‌شود.

 جهانگیری در دیدار با منتخبان استان قزوین تاکید کرد:


نظام قدرتمند دولت مقتدر می خواهد / کسانی که اصرار دارند اقتدار دولت را به چالش بکشند دلسوز نظام نیستند/ با اعتقاد پرچم مبارزه با فساد را برداشته ام


 


به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه‌شنبه) در بخش پایانی برنامه‌های سفر یک‌روزه خود به استان قزوین در دیدار با منتخبان این استان با اشاره به شرایط نامناسب در دولت گذشته گفت: دولت تدبیر و امید از زمان آغاز به کار با مسائل متعددی نظیر تورم، رکود، عدم انسجام داخلی، قانون‌گریزی و فساد سیستمی روبرو بود و مردم نیز در این وضعیت شرایط سختی را تحمل می‌کردند.


وی افزود: در چنین فضایی دولت تدبیر و امید کارخود را آغاز کرد و اولویت‌هایی برای حل مسائل کشور تدوین نمود و خوشبختانه برنامه‌های دولت در همه زمینه‌ها با موفقیت و پیشرفت همراه بوده است.


معاون اول رییس‌جمهور همچنین با اشاره به دستاوردهای دولت در پرونده هسته‌ای و برجام خاطرنشان کرد: طبیعی است که در یک چنین توافقی، طرف مقابل به برخی تعهدات خود عمل نکند اما دولت با هوشیاری این تعهدات را پیگیری می‌کند تا به اهداف مورد نظر دست یابد.


جهانگیری همچنین با اشاره به سیاست داخلی کشور گفت: دکتر روحانی از زمان آغاز به کار دولت اعلام کرد که دولت تدبیر و امید دولتی فراجناحی است و باید همه توان کشور به کار گرفته شود.


وی افزود: نباید بخواهیم جناح مقابل حذف شود زیرا این ظلم به مردم و آرمان های شهدا است.


معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه باید شرایط کار و فعالیت برای همه کسانی که می خواهند زیر چتر نظام فعالیت کنند مهیا شود، تصریح کرد: البته کسانی که در دولت مسئولیت می پذیرند حق ندارند علیه سیاست های رییس جمهور عمل کنند.


جهانگیری با یادآوری اینکه شرایط سیاسی کشور آرام تر شده و هماهنگی خوبی میان قوای سه گانه و نیروهای انقلاب بوجود آمده است گفت: دولت در بخش اقتصادی نیز توفیقات خوبی داشته است و کسانی که می خواهند دستاوردهای دولت را نادیده بگیرند و دولت را ناموفق جلوه دهند در حقیقت ظلم می کنند.


وی افزود: البته تا رسیدن به نقطه مطلوب و حل مشکلات کشور فاصله زیادی وجود دارد اما رفع همه مشکلات نیازمند زمان است.


معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به شرایط و اوضاع نابسامان منطقه هدف اصلی گروه های تکفیری از جمله داعش را ضربه زدن به ایران و شیعیان عنوان کرد و افزود: نیروهای مسلح و به خصوص سپاه پاسداران در این مقطع در دفاع از کشور درخشیدند.


جهانگیری همچنین با تاکید بر رویکرد دولت تدبیر و امید در مبارزه با فساد گفت: ما برای مبارزه با فساد هزینه داده ایم و خواهیم داد و من پرچم مبارزه با فساد را با اعتقاد برداشته ام چرا که می دانستم فساد در کشور سیستمی شده است و عده ای در حال چپاول منابع کشور هستند.


وی همچنین به پرونده بابک زنجانی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: هنوز ابعاد پنهان این پرونده برای مردم مشخص نیست و حتی یکی از کسانی که در موضوع حقوق‌های نامتعارف جبهه زیادی علیه دولت گرفتند، حاضر نشدند در رسانه‌های خود درباره بابک زنجانی و ابعاد پنهان آن بنویسند.


معاون اول رییس جمهور گفت: باید از جریان پرونده بابک زنجانی فیلم ساخته شود و کتاب نوشته شود که چگونه یک جوان ۳۵ ساله می‌تواند با استفاده از برخی ارتباطات با مقامات دولتی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول این کشور را ببرد. باید ابعاد پنهان این موضوع روشن شود.


معاون اول رییس جمهور افزود: البته موارد تخلف و فساد متعدد است نظیر آنکه عده‌ای در سال‌های گذشته برای واردات ارز از یک کشور خارجی، ۱۳۰ میلیون دلار از بانک مرکزی آن کشور دریافت کردند اما در بازگشت فقط ۱۰۰ میلیون دلار همراهشان بود و می‌گویند که مابقی گم شده است.


جهانگیری تصریح کرد: مسیری که دولت تدبیر و امید انتخاب کرده با قاطعیت ادامه خواهد یافت و البته دولت ضعف‌ها و اشکالاتی نیز دارد که باید به سمت اصلاح این ضعف‌ها پیش رویم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس