تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون رئیس جمهوری آمریکا پس از سفر خود به آنکارا اعلام کرد که کاش فتح‌الله گولن در کشور دیگری جز آمریکا اقامت داشت. به گزارش ایسکانیوز به نقل از سی ان ان ترک، جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس ‌جمهوری آمریکا پس از ورود به آنکارا، پایتخت ترکیه به خبرنگاران گفت: ای کاش فتح‌الله […]

[ad_1]

بایدن: کاش گولن در کشور دیگری جز آمریکا بودآمریکا: ترکیه رسما خواستار استرداد فتح الله گولن شده استرایزنی مقام‌های ترکیه و آمریکا بر سر استرداد گولن

معاون رئیس جمهوری آمریکا پس از سفر خود به آنکارا اعلام کرد که کاش فتح‌الله گولن در کشور دیگری جز آمریکا اقامت داشت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از سی ان ان ترک، جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس ‌جمهوری آمریکا پس از ورود به آنکارا، پایتخت ترکیه به خبرنگاران گفت: ای کاش فتح‌الله گولن در کشور دیگری جز آمریکا اقامت داشت.

به گزارش تسنیم، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته اعلام کرد ترکیه درخواست رسمی استرداد فتح الله گولن را برای مواردی که به کودتای نافرجام ارتباطی ندارد، ارائه کرده است.

دولت آمریکا خواستار اسناد و شواهد لازم پیش از استرداد گولن شده است. مقامهای ارشد آمریکایی اعلام کرده اند که درخواست استرداد گولن بر مبنای اتهامات مربوط به سایر جرائم وی است مه شواهدی دال بر دست داشتن گولن در کودتا.

وزارت دادگستری ترکیه افزود: مقامهای قضایی ۴ پرونده شامل ۶۳۲۸ صفحه را که محتوی شواهد و اسناد مربوط به درخواست استرداد گولن است، برای آمریکا ارسال کرده اند.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس