تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیرکل سازمان ملل در افتتاحیه نشست هفتاد‌ویکم سران مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به بحران سوریه گفت که درگیری‌ها در سوریه موجب کشته شدن هزاران نفر شده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل در هفتاد و یکمین مجمع عمومی این سازمان به سخنرانی پرداخت. دبیرکل سازمان […]

[ad_1]

بان‌کی‌مون: درگیری‌ها در سوریه موجب کشته شدن هزاران نفر شده است

دبیرکل سازمان ملل در افتتاحیه نشست هفتاد‌ویکم سران مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به بحران سوریه گفت که درگیری‌ها در سوریه موجب کشته شدن هزاران نفر شده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل در هفتاد و یکمین مجمع عمومی این سازمان به سخنرانی پرداخت.

دبیرکل سازمان ملل در افتتاحیه نشست هفتاد و یکم سران مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به گسترش افراط‌گرایی و تروریسم درباره بحران سوریه گفت: درگیری‌ها در سوریه موجب کشته شدن هزاران نفر شده است.

بان‌کی‌مون در ادامه با اتهام‌زنی به دولت سوریه گفت: نظام سوریه هنوز هم به بمباران غیرنظامیان ادامه می‌دهد و مرتکب جنایت علیه مردم خود می‌شود.

آقای مون در جایگاه دبیر کل سازمان ملل رسما بشار اسد و دولت او را مسئول کشتار غیرنظامیان در این کشور دانست.

وی با تکرار مواضع رسانه‌های غربی علیه دولت سوریه گفت: هدف قرار دادن کاروان حامل کمک‌های انساندوستانه در سوریه جنایت است.

دبیرکل سازمان ملل همچنین گفت که سرنوشت مردم سوریه به یک نفر مربوط نمی‌شود.

اتهام زنی دبیرکل سازمان ملل و رسانه‌های غربی به دولت سوریه مبنی بر هدف قرار دادن کاروان حامل کمک‌های بشردوستان در حلب در حالی مطرح می‌شود که ساعتی پیش، ارتش سوریه در بیانیه‌ای اینگونه اخبار را رد کرده و رسانه‌های غربی را غیرقابل اعتماد توصیف کرده است.

پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای، هدف قرار گرفتن کاروان حامل کمک‌های انساندوستانه در حلب توسط جنگنده‌های روسی و سوری را تکذیب کرده بود.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس