تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۴

اتحادیه اروپا پرداخت وام به یونان را به انجام اصلاحات ساختاری و مالی از جمله افزایش مالیات ها و کاهش تعداد کارمندان، حقوق کارمندان و بازنشستگان و کاهش بودجه عمومی مشروط کرده است. دولت یونان تصمیم گرفت بانک های این کشور را به مدت یک هفته تعطیل کند. همچنین مردم یونان می توانند روزانه حداکثر […]

اتحادیه اروپا پرداخت وام به یونان را به انجام اصلاحات ساختاری و مالی از جمله افزایش مالیات ها و کاهش تعداد کارمندان، حقوق کارمندان و بازنشستگان و کاهش بودجه عمومی مشروط کرده است.
یونان
دولت یونان تصمیم گرفت بانک های این کشور را به مدت یک هفته تعطیل کند. همچنین مردم یونان می توانند روزانه حداکثر ۶۰ یورو از خودپردازها پول دریافت کنند.

به گزارش ‘گذارنیوز به نقل از خبرگزاری ها، یک مقام دولتی در یونان گفت که این اقدام از سوی هیات وزیران به تصویب رسیده است و هدف از آن حمایت از نظام مالی در سایه بحران اقتصادی این کشور و جلوگیری از برداشت های بزرگ پول است.

همچنین خودپرداز بانک ها از ابتدای امروز دوشنبه تعطیل خواهند شد و عصر امروز کار خود را از سرمی گیرند.

با این حال گردشگران خارجی در یونان می توانند به صورت نامحدود پول برداشت کنند.

قرار است ۶ روز دیگر (روز ۵ جولای) مردم یونان در همه پرسی مهمی درباره پذیرش یا رد شرط های اروپا برای کمک اقتصادی و وام شرکت کنند.

اتحادیه اروپا پرداخت وام به یونان را به انجام اصلاحات ساختاری و مالی از جمله افزایش مالیات ها و کاهش تعداد کارمندان، حقوق کارمندان و بازنشستگان و کاهش بودجه عمومی مشروط کرده است.

در صورتی که یونانی ها با این طرح مخالفت کنند کشورشان در معرض ورشکستگی و خروج از منطقه یورو قرار می گیرد.

در این وضعیت اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول دیگر به یونان وام نخواهند داد و یونان هم نمی تواند اقساط وام قبلی اش را پرداخت کند.

دولت چپگرای یونان در مذاکرات با اتحادیه اروپا شرط ها برای دریافت وام را نپذیرفت و در مقابل از برگزاری همه پرسی برای تصمیم گیری در این باره خبر داد.
دولت یونان از مردم خواسته در این همه پرسی رای مخالف بدهند.

مذاکرات یونان و اتحادیه اروپا از روز شنبه متوقف شد و به دنبال آن صف های طولانی در برابر خودپرداز بانک ها برای برداشت پول شکل گرفت.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس