تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۴
موسسه اعتبار سنجی "مودی" در تازه ترین گزارش خود مطرح کرد;

مودی در بخش دیگری از گزارش خود درباره تاثیر لغو تحریم ها بر بانک های دبی می افزاید:”ما پیش بینی می کنیم که بانک های دبی نیز در صورت گشایش اقتصاد ایران کسب و کارشان رونق خواهد گرفت.

سایت خبری – تحلیلی اماراتی “گلف نیوز” با انتشار گزارشی اشاره کرده ک بانک های مستقر در دبی بیش ترین سود و منفعت را از رشد فرصت های تجاری و اقتصاید با ایران پسا تحریم خواهند برد.

به گزارش “گذارخبر”، این سایت با اشاره به گزارش تازه موسسه اعتبارسنجی مودی که روز چهارشنبه منتشر شده است می نویسد:”افزایش تجارت و سرمایه گذاری در ایران می تواند بخش بانکدرای آن کشور را تقویت کند و این موضوع می تواند سبب اجرای اصلاحات ساختاری و تقویت سطح سرمایه های بانکی در آن کشور شود. “کنستانتینوس کیپرئوس” یکی از مقام های ارشد در موسسه اعتباری مودی در این باره می گوید:”ما ظرفیت بالقوه قابل توجهی را برای بانک های ایرانی و سودبری آنان از افزایش فعالیت های اقتصادی در صورت لغو تحریم ها می بینیم. این موضوع می تواند فرصت های تجاری تازه برای بانک و موسسات مالی منطقه ای را نیز در بر گیرد. هم چنین در زمینه اعتبارات اسنادی، سرمایه گذاری های جدید و پروژه های زیربنایی این موضوع به نفع آنان خواهد بود.”

نشریه گلف نیوز به اشاره به بخش هایی از گزارش تازه مودی می نویسد:”این موسسه اعتبارسنجی معتقد است که در صورتی لغو تحریم های وضع شده علیه ایران بیش از نیمی از منابع مالی رسمی ایران که اکنون بلئکه شده اند آزاد خواهند شد مبلغی که در حدود ۹۲ میلیارد دلار است و برای مثال، می توان از آن برای تقویت زیرساخت های سرمایه گذاری در ایران و تامین مجدد منابع بانک های دولتی آن کشور استفاده کرد. کیپرئوس در این باره می گوید:”تامین دوباره سرمایه و اعتبار ظرفیت رشد قابل توجهی را به بخش بانکذاری ایران می بخشد. بازگشت پول های بلوکه شده به ایران می تواند ظرفیتی بالقوه برای تقویت سرمایه گذاری خارجی و هم چنین به نفع موسسات مالی منطقه ای باشد. این موضوع به بانک های داخلی ایران اجازه می دهد وضعیت خود برای پرداخت بدهی های شان را تقویت کنند.”

مودی در ادامه اشاره کرده که بانک های مستقر در کشورهای همسایه ایران از جمله بانک های امارات متحده عربی و لبنان نیز به طور بالقوه از این وضعیت سود خواهند برد. این موسسه اعتبار سنجی هم چنین اشاره می کند که این موضوع به نفع بانک های چینی، هندی و کشورهای ربی نیز می باشد.

مودی در بخش دیگری از گزارش خود درباره تاثیر لغو تحریم ها بر بانک های دبی می افزاید:”ما پیش بینی می کنیم که بانک های دبی نیز در صورت گشایش اقتصاد ایران کسب و کارشان رونق خواهد گرفت. با توجه به نقش مهم بخش خصوصی در اقتصاد دبی و نقاط قوت اقتصاد آن منطقه این موضوع به نفع بانک های مستقر در دبی خواهد بود. علاوه بر آن افزایش سرمایه گذاری اتباع ایرانی با سرمایه های خود به بازار املاک و مستغلات دبی نیز رونق خواهند بخشید.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس