تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بانک ملی ایران به منظور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد که از پرداخت دیه ناتوانند، ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار تعیین کرد. به گزارش ایلنا از روابط عمومی بانک ملی ایران، مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: ۱۰ میلیارد ریال در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند و […]

[ad_1]

بانک ملی ایران به منظور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد که از پرداخت دیه ناتوانند، ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار تعیین کرد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی بانک ملی ایران، مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: ۱۰ میلیارد ریال در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند و ۲۰۰ میلیون ریال نیز برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ناتوان در پرداخت دیه استان گلستان تخصیص یافت.


محمدرضا حسین زاده افزود: این مشارکت از محل سهم پنج درصد از ۲ درصد بودجه قرعه کشی سی و پنجمین مرحله حساب های قرض الحسنه پس انداز این بانک صورت گرفته است.


به گفته حسین زاده، این بانک در چند سال گذشته با تخصیص و پرداخت ۲۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در این طرح ها همکاری کرده است.


به گزارش ایلنا؛ رییس سازمان زندان ها تیرماه امسال اعلام کرد: زندانیان جرایم غیرعمد به ۲ دسته تقسیم می شوند؛ یکی جرایمی است که مشمول دیه می شوند و دسته دیگر شامل بدهکاران مهریه، نفقه و چک های بلامحل است.


«اصغر جهانگیر» افزود: تاکنون ۲ هزار و ۳۰۲ زندانی به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و ۵۶۲ نفر نیز به علت ترک نفقه، راهی زندان شده اند و یک نفر در خراسان رضوی به دلیل ناتوانی در پرداخت یک سکه و فردی دیگری نیز به دلیل ناتوانی در پرداخت یک هزار و ۵۱۴ سکه مهریه، در زندان تحمل کیفر می کنند.


وی اعلام کرد از ۲۱۳ هزار زندانی در کل کشور ۱۲ هزار و ۲۷۶ نفر به دلیل جرایم غیرعمد تحمل کیفر می کنند، این تعداد ۶ درصد آمار کل زندانیان است که ۱۲ هزار و ۷۰۳ زندانی جزو مشمولان دیه می شوند.


بیشتر زندانیان با ۹۷۴ مورد مربوط به تصادف های منجر به جرح است که از این شمار، ۹۷۰ نفر مرد و ۴ نفر زن هستند. همچنین زندانیان با جرم تصادف منجر به فوت که مشمول پرداخت دیه شده اند، ۵۵۱ مورد است که از این شمار، ۵۵۰ نفر مرد و یک زن هستند.


رییس سازمان زندان هاافزود: حکم ۲ هزار و ۶۰۰ نفر مشمول پرداخت دیه، قطعی شده است و از حیث قضایی، پرونده ۳۴۰ مشمول پرداخت دیه در مرحله اتهامی و رسیدگی قرار دارد.


زندانیانی که حکم پرداخت دیه آنان قطعی شده است، در صورت پرداخت دیه آزاد می شوند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس