تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در شهریورماه امسال به عدد ۲۲۳٫۳ رسید و نسبت به ماه پیش ۰٫۷درصد افزایش یافت. به گزارش ایسکانیوز از بانک مرکزی، خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ نشان می دهد: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در […]

[ad_1]

بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در شهریورماه امسال به عدد ۲۲۳٫۳ رسید و نسبت به ماه پیش ۰٫۷درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسکانیوز از بانک مرکزی، خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ نشان می دهد: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳٫۶ درصد افزایش نشان می دهد.
این شاخص در ۱۲ماه منتهی به شهریورماه نسبت به ۱۲ ماه منتهی به شهریورماه پارسال ۳٫۲ درصد افزایش یافت.
بر این اساس تغییرات تورم تولیدکننده در شهریورماه نسبت به مردادماه در گروه کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری ۰٫۲ درصد، ساخت (صنعت) ۰٫۸ درصد، حمل و نقل و انبارداری ۰٫۵ درصد، هتل و رستوران ۰٫۶ درصد، اطلاعات و ارتباطات ۰٫۱ درصد، آموزش ۰٫۵ درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی ۲ درصد و سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی ۰٫۹ درصد رشد کرد.
همچنین این شاخص نسبت به ماه مشابه پارسال در گروه کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری ۱٫۵ درصد، ساخت(صنعت) ۱٫۴ درصد، حمل و نقل و انبارداری ۲٫۷ درصد، هتل و رستوران ۱۰٫۴ درصد، اطلاعات و ارتباطات ۲٫۵ درصد، آموزش ۲۱٫۴ درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی ۱۸٫۸ درصد و سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی ۱۳ درصد رشد را ثبت کرد.
در گروه خدمات نیز این شاخص در شهریورماه نسبت به مردادماه ۰٫۸ درصد و نسبت به شهریورماه پارسال ۸٫۴ درصد رشد را نشان می دهد.
پنجم مهرماه بانک مرکزی اعلام کرد: حجم نقدینگی کشور در پایان فصل بهار امسال به بیش از ۱۰ تریلیون و ۸۱۸ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰ درصد رشد داشته است.
همچنین نرخ تورم در ۱۲ماه منتهی به شهریورماه ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه پارسال معادل ۸٫۸ درصد بود.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس