تاریخ انتشار: ۲۴ فرو ۱۳۹۵

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای به منظور حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی را موظف کرده‌اند تا کلیه بانک‌ها را ملزم کند تا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست قرار دهند.

به گزارش “گذارنیوز”  مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه بودجه ۹۵ کل کشور در مصوبه ای به منظور حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی را موظف کرد تا کلیه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند که به اندازه سهم خود از مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهد.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم با پیشنهاد این مصوبه اظهار کرد: بر اساس آمار ثبت سال ۸۹، ۹۰۰ هزار ازدواج به ثبت رسیده که در سال ۹۴ به ۶۸۰ هزارتا کاهش پیدا کرده است، در حالیکه ۱۲ میلیون جوان مجرد در کشور وجود دارد که در سن ازدواج هستند و از این میزان ۴ میلیون نفر از آن‌ها بالای ۲۸ سال سن دارند.

وی افزود: ۱۰۲ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه وجود دارد که ۳۶هزار میلیارد تومان آن به پس انداز و ۶۶ هزار میلیارد تومان جاری است و در حالیکه این ۱۰۲ هزار میلیارد توامان برای بانک ها یک ریال هزینه ندارد و بانک ها به جای اینکه به جوانان خدمات دهند آن را در سرمایه‌گذاری به کار می برند.

کمال الدین پیرموذن درمخالفت با پیشنهاد مصباحی مقدم اظهار کرد: امروز صبح هم مجلس مصوبه ای داشت که بعد از ظهر وتو شد. اکنون نیز با این پیشنهادی که توسط مصباحی مقدم مطرح شد ، پیشنهاد قبلی با پوستین جدید مطرح شده است.

جواد جهانگیر زاده نیز در موافقت با پیشنهاد مطرح شده اظهار کرد: باید کمک کنیم با اعتبارات لازمی که در نظر گرفته می‌شود بخشی از مشکلات ملت حل شود.

به گزارش ایسنا، این مصوبه مجلس با ۱۴۴ رای موافق ، ۱۶ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر مورد موافقت قرار گرفت.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس