تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴
ابراهیمیان در نشست خبری:

برای همین به صورت عمومی دعوت کردیم تا شائبه‌ها از بین برود‎؛ پس شیوه دعوت عمومی بد نبود. از طرفی بین اظهارات بنده و آقای ره‌پیک تعارضی وجود ندارد.

به گزارش “گذارخبر” و به نقل از ایلنا نجات‌الله ابراهیمیان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فکر نمی‌کنید اظهارات متناقض اعضای شورای نگهبان در مورد آزمون انتخابات خبرگان باعث شد قدری به حواشی دامن زده شود؟ گفت: من این انتقاد را وارد نمی‌دانم و از ابتدا در مورد شیوه ارزیابی اجتهاد داوطلبان گفتم که این مسئله برعهده فقهای شورای نگهبان گذاشته شده است یعنی اگر ترتیباتی اعلام شود اختیارات کلی آنها از بین نمی‌رود. اطلاعیه‌ای منتشر شد و آیت‌الله مومن گفت ممکن است فردی اینقدر شناخته شده باشد که حضور او را در آزمون لازم ندانیم اما این مسئله در اطلاعیه نیامده است. به نظر من هم شاید قید این موضوع در اطلاعیه خوب بود.

وی با تاکید براینکه اختیارات شورای نگهبان را قانون مقرر کرده است، اظهار داشت: این اطلاعیه ناسخ قانون نیست. اگر قانون را در کنار اطلاعیه قرار دهیم این تعارض ظاهری از بین خواهد رفت. اگر من این اطلاعیه‌ای را تنظیم می‌کردم شاید به نحو دیگری می‌بود.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه اگر برای هر فرد دعوت‌نامه می‌فرستادیم مسائل زیادی مطرح می‌شد، تصریح کرد: برای همین به صورت عمومی دعوت کردیم تا شائبه‌ها از بین برود؛ پس شیوه دعوت عمومی بد نبود. از طرفی بین اظهارات بنده و آقای ره‌پیک تعارضی وجود ندارد.

ابراهیمیان تاکید کرد: ما برای اطمینان و محکم‌کاری غیر از اطلاعیه به شماره تلفن‌هایی که درج در پرونده شده بود پیامکی ارسال کردیم اما این مسئله تنها جنبه احتیاطی داشت و اصل همان اطلاعیه بود. من هم طرفدار تغییر و اصلاحات هستم. شاید می‌شد اطلاعیه را جوری طراحی کرد که بهتر از این باشد.

ادامه دارد…

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس