تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون آموزشی وزارت بهداشت،درمان آموزش پزشکی گفت: امتحانات بین المللی در گروه پزشکی در داخل کشور در حال راه اندازی است و در این زمینه توافق های کلی انجام شده است و لازم نیست کسی برای دریافت مدرک بین المللی در گروه پزشکی به خارج از کشور برود. نیوشا یعقوبی- ایسکانیوز :به مناسبت هفته […]

[ad_1]

دکتر باقر لاریجانی

معاون آموزشی وزارت بهداشت،درمان آموزش پزشکی گفت: امتحانات بین المللی در گروه پزشکی در داخل کشور در حال راه اندازی است و در این زمینه توافق های کلی انجام شده است و لازم نیست کسی برای دریافت مدرک بین المللی در گروه پزشکی به خارج از کشور برود.

نیوشا یعقوبی- ایسکانیوز :به مناسبت هفته دولت نشست خبری معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

دکتر باقر لاریجانی گفت: در حال حاضر در زمینه پزشکی و آموزش آن تحولات بسیاری در دانشگاه ها در حال وقوع است و امیدواریم بتوانیم علوم پزشکی را ارتقا دهیم. همچنین موفق شده ایم شورای عالی اخلاق را دد وزارت بهداشت سامان داده و آن را در دانشگاه ها نیز تاسیس کنیم.
او با اشاره به استقبال بالای دانش آموزان در امور پزشکی افزود: دانشجویان رغبت بالایی نسبت به علوم پزشکی دارند و در این زمینه تعداد افراد با استعداد های درخشان بسیار زیاد است و امیدواریم بتوانیم زمینه تخصص و فوق تخصص این افراد را گسترش دهیم.در رشته پزشک عمومی حدود ۹۰ درصد از کاریکورن بازبینی شده است. همچنین طرح پزشک خانواده نیز در ۹ دانشگاه کشور گسترش یافته است.
لاریجانی افزود: حدود ۱۰۰۰ پست جدید در دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد و ۱۴۰۰ نفر علاوه بر افرادی که جذب شده اند به دانشگاه ها فرستاده شده اند و امیدواریم بتوانیم این ظرفیت ها را افزایش دهیم.
او بااشاره به برنامه های کمیته غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: ما در کمیته غیر واگیر وزارت بهداشت برنامه ریزی های مشخص مخصوصا برای ۴ بیماری سرطان،بیماری های قلبی عروقی، آسم و بیماری های تنفسی و دیابت انجام داده ایم .تمامی دانشگاه های علوم پزشکی به ساماندهی کمیته بیماری های غیر واگیر پرداخته اند و دستور العمل های لازم نیز به دانشگاه ها ابلاغ شده است.
لاریجانی بااشاره به سایت رهنمای بالینی وزارت بهداشت گفت: این سایت حرکت وسیعی است که با کمک انجمن های تخصصی و مراکز تحقیقاتی راه اندازه گیری شده است و با مراجعه به آن می توان به راهنمایی ها و دستورالعمل هالی بالینی دسترسی داشت.

لاریجانی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله مورد رتبه بندی قرار می گیرند در سال جاری نیز علاوه بر رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی رتبه بندی مناطق آمایشی نیز انجام شده و مور ارزیابی قرار خواهد گرفت و اقدامات لازم صورت میگیرد تا این دانشگاه ها بتوانند با یکدیگر رقابت کنند.
او درباره سایت education iran گفت: در این سایت ۶۰۰ برنامه اموزش به زبان انگلیسی وجود دارد که حدود ۱۰۰ برنامه در آن وجود دارد و چندین هزار دسترسی از کشورهای خارج بر روی این سایت صورت گرفته است.هدف ما از تاسیس این سایت شناخته شدن توانایی های آموزشی کشور است.امیدواریم در سال جاری بتوانیم زمینه پذیرش ده ها دانشجوی خارجی را در کشور فراهم کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت،درمان آموزش پزشکی گفت: امتحانات بین المللی در گروه پزشکی در داخل کشور در حال راه اندازی است و در این زمینه توافق های کلی انجام شده است و لازم نیست کسی برای دریافت مدرک بین المللی در گروه پزشکی به خارج از کشور برود.
ادامه دارد.

۲۰۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس