تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به منظور حفظ باغهای قدیمی شمال تهران و محافظت از درختان کهنسال و با ارزش آنها، باغ نظر درمنطقه یک تملک و جهت استفاده شهروندان به تفرجگاه عمومی شهر تهران تبدیل شد. به گزارش ایسنا، مهندس مجید نوربخش، معاون امور شهری و محیط زیست  شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهارکرد: اجرای پروژه […]

[ad_1]

به منظور حفظ باغهای قدیمی شمال تهران و محافظت از درختان کهنسال و با ارزش آنها، باغ نظر درمنطقه یک تملک و جهت استفاده شهروندان به تفرجگاه عمومی شهر تهران تبدیل شد.

به گزارش ایسنا، مهندس مجید نوربخش، معاون امور شهری و محیط زیست  شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهارکرد: اجرای پروژه های بزرگ فضای سبز در منطقه یک در سال های اخیر در بستر اهداف مختلفی صورت گرفته اند که می توان به احداث بوستان های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به منظور افزایش سرانه فضای سبز منطقه، شناسایی باغات قدیمی و در خطر تخریب برای تملک و تبدیل آنها به بوستان و تفرجگاه عمومی و درنتیجه  جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و حفاظت از درختان کهنسال منطقه و به عبارتی تبدیل تهدیدات به فرصتها و… اشاره کرد.


وی گفت: بر همین اساس باغ نظر به مساحت ۵۵۰۰ مترمربع در ناحیه هشت منطقه یک در خیابان شهید لواسانی، خیابان مهدیزاده تملک و پس از اجرای عملیات عمرانی و فضای سبز  به بوستان عمومی و تفرجگاه شهری تبدیل شد.


 وی افزود:  عملیات عمرانی این بوستان به اتمام رسید و در حال حاضر دارای ۲ هزار و ۱۰۰ متر معبر، ساختمان اداری،فضای بازی کودکان و…است.


 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مهندس نوربخش تصریح کرد:  با اتمام عملیات عمرانی تکمیل باغچه ها و کاشت گیاهان  آغاز شد و  در این مرحله  ۳ هزار و ۲۴۰ مترمربع فضای سبز با کاشت درختان چنار،  بربریس، یاس هلندی،  گلدان های نسترن،  گلدان های هفت رنگ،  ژونی پروس، اسپیره،  شیرخشت،  پامپاس گراس ایجاد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس