تاریخ انتشار: ۲۰ ارد ۱۳۹۴
روح الله تقواییان:

امیدواریم با ادامه این روند و تائیدات و حمایت ها و هدایت های مقام معظم رهبری از این تیم مذاکره کننده، کشتی مذاکرات هسته ای در ساحل نجات پهلو بگیرد.

به گزارش گذارنیوز روح اله تقوائیان ، کارشناس صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم از دانشگاه آزاد واحد نراق که عمده فعالیت های خود را در زمان نوجوانی در عرصه های فرهنگی – مذهبی و اجتماعی آغاز کرده و در مواقع حساس به انجام وظیفه در ستادهای انتخاباتی پرداخته که نقطه سرآغاز آن هفتمین انتخابات ریاست جمهوری در سال ۷۶ بود که برای جناب حجت الاسلام سید محمد خاتمی فعالیت کرد. اما فعالیت های سیاسی تقواییان زمانی جدی تر شد که از سال ۸۸ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق که حدود ۸۰۰۰ نفر دانشجو داشت بعنوان مسئول ستاد جناب مهندس میر حسین موسوی به انجام وظیفه پرداخت.پایگاه خبری گذارنیوز گفت و گویی داشته با مهندس روح الله تقواییان که در ادامه می خوانید;

تقواییان در عملکرد و سبقه خود در جریان های سیاسی کشور گفت:بعد از قضایای سال ۸۸ فعالیت بنده موکول شد به سال ۹۲ در ستاد آیت الله هاشمی رفسنجانی که بعد از رد صلاحیت ایشان در ستاد مرکزی مردمی جناب حجت الاسلام دکتر روحانی بعنوان مسئول شاخه متخصصین و هنرمندان به انجام وظیفه پرداختم.

بعد از پیروزی جناب آقای دکتر روحانی و با باز شدن فضای سیاسی کشور، توانستیم در روز دوم خرداد سال ۱۳۹۳ ، سیزدهمین کنگره مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی را برگزار نمائیم که با توجه به کاندیدا شدن در انتخابات شورای مرکزی، بعنوان عضو اصلی شورای مرکزی رای آوردم و در جلسه اول شورای مرکزی بعنوان رئیس شاخه تازه تاسیس جوانان مجمع انتخاب شدم. لازم بذکر است ارتباط من با مجمع برمیگردد به سال ۱۳۷۲ که پدرم به عنوان دانش آموخته شبه قاره هند به عضویت این مجمع درآمد و بنده به همراه ابوی در مراسم های مختلف مجمع شرکت می نمودم.

رئیس شاخه جوانان مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی در پاسخ به این سوال که عملکرد دولت تدبیر و امید را چگونه ارزیابی می کنید گفت:قبل از هر چیز باید بگویم که تحلیل بنده کاملا توصیفی و از روی مشاهدات تجربی بنده میباشد.

اولین چیزی که بنده حس کردم و در مقدمه هم عرض نمودم باز شدن فضای سیاسی کشور برای کارهای تشکیلاتی و حزبی بود. با حاکم شدن فضای منطق و گفتمان جریان های انحرافی و .. به حاشیه رانده شد و تنش های موجود در جامعه بسیار کاهش یافت. در بعد روابط خارجی هم با روی کار آمدن افراد دلسوز و در راس آن نابغه مذاکره، جناب آقای دکتر ظریف، روند رو به سقوط مذاکرات، حرکت معکوس در پیش گرفت و مذاکرات از حال غرق شدن در باتلاق ذلت، به پرواز به سوی قله عزت ،موفقیت و افتخار تغییر حالت داد.

البته امیدواریم با ادامه این روند و تائیدات و حمایت ها و هدایت های مقام معظم رهبری از این تیم مذاکره کننده، کشتی مذاکرات هسته ای در ساحل نجات پهلو بگیرد.

وی افزود:از لحاظ بحث اقتصادی باید گفت که با توجه به گستردگی آسیب های وارده به اقتصاد کشور، انتظار چندانی نمیرود که در یک یا دو سال بتوان کار اساسی و مهمی انجام داد اما با اتخاذ سیاست انقباضی و جلوگیری از هزینه های بیهوده میتوان تورم افسار گسیخته را تا حدودی مهار نموده و برای آینده برنامه ریزی منطقی و معقولانه نمود.

از لحاظ فرهنگی،اجتماعی و هنری هم باید گفت که فضای خوبی برای رشد و نمو استعداد های بالقوه کشور ایجاد شده است که در آثار مختلف فرهنگی و هنری میتوان بازگشایی خانه سینما رانام برد که متعاقبا در اجتماع قابل شهود میباشد اما تاثیرات نامطلوب ۸ ساله دولت قبل همچنان رویت میشود که امیدواریم با تلاش و کوشش افراد دلسوز در عرصه های فرهنگی و اجتماعی در گذر زمان برطرف شود.

عضو شورای مرکزی مجمع دانش آموختگان در تحلیل خود از مهمترین رویکردهای جوانان اصلاح طلب در فضای کنونی کشور گفت:دغدغه اصلی جوانان اصلاح طلب و بلکه همه جوانان این مرز و بوم در وهله اول داشتن چشم انداز روشن از آینده می باشد. جوانان کشور ما به دنبال یک شبه ره صد ساله رفتن نیستند و به دنبال اقتصاد صدقه ای و یارانه ای هم نیستند! بلکه جوان امروز نیازمند یک سیستم اقتصادی شفاف و منظم میباشد تا بتواند با سعی و تلاش و همت و با برنامه ریزی و پیگیری به خواسته های مشروع و به حق خود برسد. سیستم اقتصادی عدالت محور که به همه جوانان اجازه میدهد تا به اندازه وسع و توان خود در آن کوشش کنند و به همان اندازه بهره مند گردند و پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی نمایند.

رئیس شاخه جوانان مجمع دانش آموختگان افزود:جوانان این کشور عزیز علاوه بر دغدغه مادی دارای دغدغه های فرهنگی و اجتماعی نیز هستند که البته جزو دغدغه های پراهمیت و در اولویت جوانان میباشد ولی بدلیل مشکلات اقتصادی به وجود آمده در سال های اخیر به حاشیه رانده شده است. این امر نیاز به فضای کار گروهی غیر دولتی مانند گروه های مردم نهاد دارد تا جوانان در آن ها به فعالیت بپردازند و این میسر نیست جز با بسترسازی قانونی از سوی مراجع ذی ربط دولتی و حکومتی و ایجاد فضای شور ، نشاط و امن اجتماعی توسط مراکز و قوای امنیتی و قهریه نظام که البته با توجه به رویکرد فرهنگی وزیر محترم اطلاعات، جناب آقای دکتر علوی، که همیشه به نقش فرهنگ در ایجاد امنیت و ثبات در جامعه اشاره دارند، جای امیدواری بسیاری را باز مینمایند.

تقواییان با اشاره به در پیش داشتن انتخابات مجلس دهم و رویکرد احزاب اصلاح طلب برای این انتخابات گفت:

در صورتی که تمام گروه ها و احزاب و جریان های همسوی اصلاح طلب با کنار گذاشتن اختلافات سلیقه ای و عبرت گرفتن از تاریخ نه چندان دور کشور، انتخابات سال ۸۲ و ۸۴ و ۸۸، فضای همدلی و هم زبانی را با تمام گروه های اصلاح طلب و حتی اصولگرا های اصیل برای ایجاد یک فضای رقابت سالم بستر سازی نمایند، بطور قطع برآیند و نتیجه این فرآیند، مطلوبِ کشور و مردم عزیز از همه اقشار خواهد شد.

وی افزود:انتخابات مجلس دهم که در اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد از اهمیت ویژه ای در تعیین سرنوشت کشور برخوردار است. و تمام جهان چشم به نتیجه این انتخابات دارد. از مسائل داخلی تا روابط بین الملل، به نتیجه این انتخابات ارتباط دارد و بسیار تعیین کننده میباشد. پس لازم است با تمام توان و با همدلی و اتحاد به استقبال این انتخابات سرنوشت ساز برویم.باید توجه داشت با ایجاد شورای راهبردی اصلاح طلبان که متشکل از احزاب و گروه ها و شخصیت های موثر اصلاح طلب میباشد، بوی خوش اتحاد و همدلی در جریان بزرگ و مردمی اصلاحات به مشام میرسد.

روح الله تقواییان در ارزیابی خود از مذاکرات هسته ای و موفقیت آمیز خواندن آن گفت:

در این مورد باید گفت که تندروی های جریاناتی موسوم به دلواپسان در حال حاضر میتواند تاثیرات و تبعات منفی در روند مذاکرات ایجاد نماید همانطور که تندروی های جمهوری خواهان آمریکا و نخست وزیر اسرائیل و وهابیون و.. در روند مذاکرات اختلال ایجاد نموده است. با توجه به اینکه این جریانات در لایه های مختلف قدرت صاحب نفوذ می باشند و میتوانند باعث عدم اطمینان از ضمانت اجرای توافقات حاصل از مذاکرات ، از سوی غرب و جوامع بین الملل شود. بنابراین رفتار های معقولانه داخلی تاثیر بسیار شایانی در جلب اطمینان جامعه بین الملل میتواند داشته باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس