تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا از زنجان،  در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که با حضور مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ، مدیران بانک‌ها و مدیران واحدهای تولیدی برگزار شد واحدهایی که تحت جانشینی بانک‌ها بوده و یا در شرف جانشینی قرار دارند به چرخه تولید بازگشتند. […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا از زنجان،  در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که با حضور مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ، مدیران بانک‌ها و مدیران واحدهای تولیدی برگزار شد واحدهایی که تحت جانشینی بانک‌ها بوده و یا در شرف جانشینی قرار دارند به چرخه تولید بازگشتند.


کمال‌الدین پیر موذن مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تاکید بر اینکه باید تمام واحدهای تحت جانشینی و تملک بانک فعال شوند، اظهار داشت: با تشکیل جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها باید تمام واحدهای تحت جانشینی و تملک بانک فعال و همه واحدهای تعطیل به چرخه تولید برگردند.


وی تصریح کرد: در سطح کشور تاکنون بالغ بر ۱۲۴۳ واحد تحت جانشینی بانک‌ها و ۲۴۹ واحد در شرف جانشینی قرار دارند.


پیر موذن با بیان اینکه خوشبختانه این آمار در استان زنجان محدود است، افزود : هم اکنون در استان زنجان ۱۵ واحد تحت جانشینی و ۱۵ واحد در شرف جانشینی بانک‌ها وجود دارد.


وی یادآور شد: در راستای فعال‌سازی این واحدها طی هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک‌مرکزی مقرر شده واحدها ۳ درصد از بدهی خود را به بانک پرداخت کرده و پس از ۶ ماه فرصت تنفس و احیای مجدد واحد در ۵۴ قسط نسبت به پرداخت اقساط معوق خود اقدام کنند.


مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عنوان کرد: در صورتی که امکان احیای واحد تولیدی وجود نداشته و طرح تولیدی از توجیه اقتصادی لازم برخوردار نباشد ، بانک می‌تواند واحد را به سرمایه گذار جدید واگذار کند.


وی یادآور شد: سرمایه‌گذاران جدید می‌توانند با پرداخت ۶ درصد از بدهی معوق واحد به بانک پس از ۶ ماه تنفس و راه‌اندازی واحد در ۵۴ قسط نسبت به پرداخت بدهی واحد اقدام کنند.


پیر موذن خاطرنشان کرد: در صورت فعال‌کردن واحدهای تولیدی تسهیلات سرمایه در گردش نیز به واحدها پرداخت می‌شود.


در ادامه این جلسه مدیران واحدهای تولیدی مسائل و مشکلات واحدها را مطرح کرده و پس از ارائه گزارشات از سوی بانک‌های مربوطه، تصمیمات لازم برای رفع موانع و فعال‌سازی واحدها اتخاذ و مصوبات لازم درباره هر یک از واحدها تصویب و لازم‌الاجرا شد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس