تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۴

تقریبا همه طرفها در اینجا قصد دارند تا زمان مهلت تعیین شده یعنی هفتم این ماه میلادی توافق حاصل شود.  اگر وزیر امور خارجه روسیه تصمیم بگیرد که به وین بازگردد نشان می دهد که روند مذاکرات هسته ای مثبت است. تقریبا همه طرفها در اینجا قصد دارند تا زمان مهلت تعیین شده یعنی هفتم […]

تقریبا همه طرفها در اینجا قصد دارند تا زمان مهلت تعیین شده یعنی هفتم این ماه میلادی توافق حاصل شود.
ظریف ولاوروف

 اگر وزیر امور خارجه روسیه تصمیم بگیرد که به وین بازگردد نشان می دهد که روند مذاکرات هسته ای مثبت است.

تقریبا همه طرفها در اینجا قصد دارند تا زمان مهلت تعیین شده یعنی هفتم این ماه میلادی توافق حاصل شود.

دیدارها در وین ادامه دارد اما وزیران خارجه کشورهای طرف مذاکرات وین را ترک کرده اند. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز یا فردا به وین باز نخواهد گشت.

هنوز مشخص نیست که لاوروف به وین بازخواهد گشت یا خیر اما اگر مشخص شود که لاوروف تصمیم گرفته است به وین بازگردد نشان می دهد که روند مذاکرات در مسیر مثبت به پیش می رود.

فرانس پرس نیز نوشت: دیپلمات های ایرانی و کشورهای عضو گروه پنج به اضافه یک به سختی تلاش می کنند تا قبل از بازگشت وزرای امور خارجه در یکشنبه شب آخرین ارزیابی سیاسی را برای دستیابی به توافق انجام دهند.

یک منبع دیپلماتیک غربی صبح جمعه گفت: « ما به انتهای راه رسیده‌ایم. پایان راه احساس می شود. چهار روز دیگر ( تا ضرب الاجل جدید هفتم ژوئیه ) باقی مانده است ما امیدواریم به توافق برسیم .»

سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد روسیه پنجشنبه شب درباره توافق هسته ای در روزهای آینده ابراز اطمینان کرد. این پرونده از ۱۲ سال قبل روابط بین الملل را با تنش رو به رو کرده است.

وزرای امور خارجه کشورهای گروه پنج به اضافه یک ( آمریکا، انگلیس، روسیه، چین، فرانسه و آلمان ) قرار است از یکشنبه شب برای مذاکرت در بالاترین سطح به وین بازگردند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از یک هفته قبل در پایتخت اتریش حضور دارد و محمد جواد ظریف همتای ایرانی او بعد از سفر تهران به وین بازگشته است.

این منبع اعلام کرد « کار دیپلماتیک به خوبی پیش رفته است اگر آنها به ارزیابی سیاسی مهم برسند در ۲۴ ساعت می توان آن را به توافق تبدیل کرد .»

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس