تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاونت فنی وعمرانی شهرداری منطقه ۱۱ بازسازی میدان تاریخی حسن آباد را که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده بود؛ طی ۶ مرحله به پایان رسانده است. به گزارش ایسکانیوز این اقدام در راستای حفاظت از اماکن بافت تاریخی طهران قدیم و حفظ هویت و میراث فرهنگی و معماری شهر تهران انجام شده […]

[ad_1]

پیاده راه سازی میدان حسن آباد

معاونت فنی وعمرانی شهرداری منطقه ۱۱ بازسازی میدان تاریخی حسن آباد را که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده بود؛ طی ۶ مرحله به پایان رسانده است.

به گزارش ایسکانیوز این اقدام در راستای حفاظت از اماکن بافت تاریخی طهران قدیم و حفظ هویت و میراث فرهنگی و معماری شهر تهران انجام شده است.

نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که بیش از ۸۵ سال از عمرمیدان حسن آباد می گذرد ؛ حفظ معماری و بافت سنتی این میدان را حائز اهمیت دانست و گفت :طی کارشناسی های انجام شده و بازدیدهای میدانی از هسته مرکزی میدان حسن آباد ؛یک هزار متر از سنگ های محدوده نیاز به بازسازی ،ترمیم و تعویض داشت که با توجه به اهمیت حفظ شکل قدیمی این میدان ۷۰ درصد سنگ های سالم کف خیابان مجددا استفاده و ۳۰ درصد بقیه نیز خریداری و در محل نصب شده است.

به گفته آبادیان کل متراژ میدان حسن آباد ۲۲۰۰ متر مربع است که در این پروژه طی ۶ مرحله ترمیم هسته مرکزی میدان و نیز ورودی ضلع جنوب غرب به خیابان وحدت اسلامی به متراژ ۱۰۰۰ متر با عملیات برداشتن سنگ های خراب ، بتن ریزی و استفاده از الیاف نانو برای مسلح کردن بتن و نصب سنگ های گرانیت ۱۰ *۲۰ به ضخامت ۱۰ سانت بازسازی شده است.

آبادیان با اشاره به این که سنگ های جدید با بافت سنتی میدان همخوانی دارد ؛خاطر نشان کرد که استفاده از بتن الیافی نانو پلی پرو پیلن برای مسلح کردن بتن باعث یکپارچگی ،کیفیت و مقاومت بیشتر می شود.

میدان حسن آباد که در دوران قاجار جزو بافت سنتی طهران قدیم و یکی از بزرگترین باغ های شهر بوده؛ در دوره پهلوی اول به سال ۱۳۰۹ احداث شد و سبک معماری آن به شکل ساختمان های گنبدی اطراف را می توان در میدان مخبر الدوله و شهراصفهان نیز مشاهده کرد.

این میدان به شعاع ۴۵ متر و مساحت حدود ۶۳۵۸ متر اینک در مرکز شهر تهران در تقاطع خیابان های امام خمینی (ره) و وحدت اسلامی قرار گرفته است.

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس