تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] امروز شهردار تهران با حضور در مرکز کوثر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این موسسه در جمع صمیمانه توانیابان و زنان سرپرست خانوار حضور یافت و با آنها گفت و گو کرد. به گزارش ایسکانیوز دکتر محمد باقر قالیباف با حضور یک ساعته خود در مرکز کارآفرینی کوثر رعدالغدیر از […]

[ad_1]

امروز شهردار تهران با حضور در مرکز کوثر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این موسسه در جمع صمیمانه توانیابان و زنان سرپرست خانوار حضور یافت و با آنها گفت و گو کرد.

به گزارش ایسکانیوز دکتر محمد باقر قالیباف با حضور یک ساعته خود در مرکز کارآفرینی کوثر رعدالغدیر از فعالیت‌های رعدالغدیر و روند ارائه خدمت در بخش‌های مختلف این موسسه بازدید کرد.

ذراین بازدید معصومه فراهانی «مدیر روابط عمومی و بین الملل موسسه رعد الغدیر» به تشریح برنامه های در حال اجرا و نیز طرحهای آتی این موسسه در حوزه کارآفرینی پرداخت و به منظور حمایت از چرخه اشتغال پایدار توانیابان خواستار ورود و مشارکت بیشتر سازمان شهرداری تهران در حمایت از تولید داخلی و محصولات مددجویان شد.

مرکز کوثر رعدالغدیر به عنوان تنها مرکز کوثر کارآفرینی معلولان در شهر تهران است که از سال ۱۳۹۳ با مشارکت شهرداری منطقه ۲۰ در شهرک ۱۳ آبان کار خود را آغاز کرد.

این مرکز در حال حاضر مشتمل بر کارگاه های تولیدی چون : خیاطی،صنایع دستی ،عرقیات گیاهی ،صبحانه سالم است که با ظرفیت اشتغال ۵۰ توانیاب و زن سرپرست خانوار مشغول به فعالیت است.

ساختمان فعلی به مساحت ۷۰۰ متر مربع طی تفاهم نامه ای از سوی معاونت امور بانوان شهرداری منطقه به مدت ۵ سال و به صورت رایگان در اختیار رعد الغدیر به منظور توانمند سازی توان یابان و زنان سرپرست خانوار منطقه جنوب تهران و نیز ایجاد اشتغال پایدار برای آنها قرار گرفته است.

در حال حاضر تنها مرکز تخصصی ارائه خدمات حمایتی و مددکاری به معلولان ضایعه نخاعی نیز در این مرکز با بیش از ۴۷۰ عضو فعال بوده و خدمت ارائه می کند.

از حاشیه‌های شیرین این بازدیدگفتگوی دوستانه شهردار با توانیابان، قول پیگیری و رسیدگی به برخی از مشکلات آنها، اهداء محصولات تولیدی و هدایای هنری توانیابان به او بود.

گفتنی است موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از جمله موسسات پیشرو در ارائه خدمات کارآفرینی اجتماعی به معلولان جسمی حرکتی در پایتخت است که با دریافت تسهیلات از سوی سازمانهای زیربط و حمایت خیرین و نیکوکاران موفق به توانمند سازی بیش از ۲۰۰۰ مددجو و ایجاد اشتغال پایدار برای ۶۶۰ توانیاب شده است.

سال گذشته بزرگترین مرکز کارآفرینی مددجویان شهر تهران نیز به همت نیکوکاران این موسسه، در شرق تهران راه اندازی شد .

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس