تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی، عصر امروز (دوشنبه، ۱۸ مرداد) از دو بخش موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی بازدید کرد. به گزارش ایلنا،  این بازدید با استقبال دکتر محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور، دکتر محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی ـ فرهنگی و دکتر جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی […]

[ad_1]

نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی، عصر امروز (دوشنبه، ۱۸ مرداد) از دو بخش موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی بازدید کرد.

به گزارش ایلنا،  این بازدید با استقبال دکتر محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور، دکتر محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی ـ فرهنگی و دکتر جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران همراه بود.


در این بازدید دو ساعته که با حضور سید رضا صالحی‌امیری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاه مرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی، دکتر حسینی رئیس موزه و کتابخانه ملک، دکتر نوکنده رئیس موزه ملی ایران و دیگر همراهان انجام شد، بخش‌های پیش‌ازتاریخ و تاریخی موزه ایران باستان و بخش‌های مختلف موزه دوران اسلامی مورد بازدید قرار گرفت.


راهنمایی و ارایه اطلاعات در مورد اشیا به نمایش درآمده در این موزه‌ها به عهده گروهی شش نفره از کارشناسان و متخصصان موزه ملی ایران بود که در طول آن حجت‌الاسلام سید حسن خمینی با مطرح کردن سوالات آگاهانه خود علاقه‌مندی خود را به فرهنگ و تمدن ایران نشان داد.


وی در طی بازدید بر لزوم توجه به تداوم فرهنگی در ایران پیش‌ازاسلام و ایران اسلامی تأکید کرد.


در ادامه نوه امام راحل بازدید ویژه‌ای از مخزن دوره تاریخی موزه ملی کرد و از نزدیک لوح سیمین و زرین داریوش هخامنشی و جام زرین خشایارشا را مشاهده کرد.


وی همچنین با دقت و توجه بسیار در جریان چگونگی حفاظت از اشیا مخازن قرار گرفت.


پایان بازدید در دفتر یادبود موزه های ایران باستان و دوران اسلامی توسط یادگار خمینی کبیر چنین نوشته شد:


“امروز هجدهم مرداد ۹۵ توفیق رفیق شد و از موزه ایران باستان دیدار داشتم. عظمت و شکوه این سرزمین که با اسلام تعالی یافته است، در جای جای این مجموعه هویداست. امید است همگان بتوانند توفیق بازدید از این مجموعه گرانقدر را بیابند.”


“توفیق شد امروز ۱۳۹۵/۵/۱۸ از موزه دوران اسلامی دیدن کنم. جایی است ارزشمند با ذخایری با ارزش بیشتر که روح هر بیننده ایی را در خود به شعف وا میدارد. امید است دوستان، مدیران و کارمندان مجموعه در پناه لطف الهی باشند.”


سید حسن


۱۳۹۵/۵/۱۸

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس