تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به مناسبت فرا رسیدن ۱۰ مهر، روز سالمند جمعی از کارکنان و اعضای کانون های فرهنگی تدبیر جوان، مکران و بسیج دانشجویی واحد بندرعباس از آسایشگاه سالمندان لقمان حکیم بندرعباس بازدید کردند. به گزارش ایسکانیوز، مدیر عامل و مسئول فنی مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان لقمان حکیم با بیان اینکه این مجموعه نخستین مرکز […]

[ad_1]

به مناسبت فرا رسیدن ۱۰ مهر، روز سالمند جمعی از کارکنان و اعضای کانون های فرهنگی تدبیر جوان، مکران و بسیج دانشجویی واحد بندرعباس از آسایشگاه سالمندان لقمان حکیم بندرعباس بازدید کردند.

به گزارش ایسکانیوز، مدیر عامل و مسئول فنی مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان لقمان حکیم با بیان اینکه این مجموعه نخستین مرکز نگهداری سالمندان در هرمزگان است افزود: این مرکز ۹۰ سالمند را نگهداری می کند که از این تعداد ۳۸ نفر زن و ۵۸ نفر مرد هستند.

عیسی واحدی با اذعان به اینکه تمامی سالمندان تحت پوشش مرکز دارای ناتوانی های جسمی و اکثرا نیازمند مراقبت تمام وقت هستند خاطر نشان کرد: این مرکز هیئت امنایی بوده و اکثریت سالمندانی که در این مرکز نگهداری می شوند افراد مجهول الهویه و بلاصاحب هستند که توان مشارکت در هزینه های نگهداری را ندارند که از این تعداد سالمند تحت پوشش مرکز ۲۸ نفر فاقد شناسنامه و ۳۳ نفر نیز فاقد سرپرست هستند.

مدیر عامل و مسئول فنی مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان لقمان حکیم خاطر نشان کرد: این مرکز حدود ۳۵ نفر را به عنوان پرستار نگهداری از سالمندان در اختیار دارد که در سه شیفت کاری به صورت ۲۴ ساعته از سالمندان ناتوان نگهداری می کنند .

وی با بیان اینکه هزینه ماهانه نگهداری این مرکز برای هر سالمند ۹۰۰ هزار تومان و هزینه ماهیانه مرکز ۶۵ میلیون تومان است گفت:شماره حساب جام ۱۶۸۷۶۱۲۵۹۱ بانک ملت شعبه سیدمظفر و کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۷۶۷۷ آماده دریافت کمک‌های خیرخواهانه است.

خانه سالمندان لقمان حکیم بندرعباس واقع در روستای تازیان در فاصله ۲۴ کیلومتری بندرعباس است مکانی که ۹۰ پیرزن و پیرمرد ناخواسته در کنار یکدیگر گرد آمده‌اند،جایی که کوهی از تجربه روی هم انباشته شده است.

۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس