تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در پی آتش‌سوزی‌ در اقامتگاه پناهجویان “موریا” در جزیره‌ لسبوس یونان، ۱۸ تن از افراد مظنون ساکن این اردوگاه دستگیر شدند. به گزارش ایسنا،  قرار است علیه دست‌کم ۹ تن از آنان به اتهام آتش‌زدن محل سکونت پناهجویان پرونده تشکیل ‌شود. ‌ روزنامه‌ یونانی “کاتیمرینی” چاپ آتن، از دستگیری ۱۸ پناهجوی ساکن اقامتگاه “موریا” […]

[ad_1]

در پی آتش‌سوزی‌ در اقامتگاه پناهجویان “موریا” در جزیره‌ لسبوس یونان، ۱۸ تن از افراد مظنون ساکن این اردوگاه دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا،  قرار است علیه دست‌کم ۹ تن از آنان به اتهام آتش‌زدن محل سکونت پناهجویان پرونده تشکیل ‌شود.

روزنامه‌ یونانی “کاتیمرینی” چاپ آتن، از دستگیری ۱۸ پناهجوی ساکن اقامتگاه “موریا” به ظن آتش‌افروزی خبر می‌دهد. متهمان تابعیت کشورهای افغانستان، کامرون، سنگال و سوریه را دارند.

بر اثر این آتش‌سوزی که روز دوشنبه (۱۹ سپتامبر) در پی انتشار شایعه‌ انتقال گروهی از پناهجویان به ترکیه برپا شد، بیش از ۶۰ درصد چادرها و اتاق‌های از پیش ساخته‌شده‌ اقامتگاه آسیب دیدند.

رسانه‌ها از فرار بیش از ۳۰۰۰ پناهجو خبر می‌دهند که از بیم آتش از اردوگاه “موریا” گریخته و در خیابان‌ها و جاده‌ها سرگردان شده‌اند. بنا به گفته‌ مقامات پلیس، کسی بر اثر آتش‌سوزی جان خود را از دست نداده است.

به گزارش دویچه‌وله، در حال حاضر بیش از ۵۶۰۰ پناهجو در اقامتگاه‌های جزیره‌ لسبوس زندگی می‌کنند. ولی بنا بر آمار کمیساریای پناهندگی سازمان ملل، این اردوگاه‌ها گنجایش تنها ۳۶۰۰ تن را دارد. ماموران پلیس مشغول تحقیق درباره‌ علت آتش‌سوزی هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس