تاریخ انتشار: ۲۱ اسف ۱۳۹۳

 ماجرای برخورد فیزیکی با علی مطهری در وارد فاز تازه ای شده است. به گزارش گذارنیوز در جدیدترین تحول رحمانی فضلی از معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه خواسته است هرچه سریع تر عوامل این واقعه شناسایی شوند و سخنگوی وزارت کشور نیز با ابراز تاسف از  حمله به علی مطهری از احضار استاندار فارس […]

 ماجرای برخورد فیزیکی با علی مطهری در وارد فاز تازه ای شده است.

مطهری

به گزارش گذارنیوز در جدیدترین تحول رحمانی فضلی از معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه خواسته است هرچه سریع تر عوامل این واقعه شناسایی شوند و سخنگوی وزارت کشور نیز با ابراز تاسف از  حمله به علی مطهری از احضار استاندار فارس به تهران خبر داد.وی به گفت: وزیر کشور از آنچه برای این نماینده مجلس در شیراز پیش آمده ابراز تاسف کرده و از معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه خواسته است هرچـــه سریع تر عوامل این واقعه شناسایی شوند.امیری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در راستای شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی رئیس جمهوری خود را متعهد به ایجاد امنیت و آزادی برای تمامی اشــخاص، تشکل ها ، شخصیت ها و احزابی که در درون نظام جمهوری اسلامی فعالیت می کنند می داند ، افزود: وزارت کشور نیز در راستای انجام وظایف ذاتی خود در موضوع سیاست داخلی هیچ گونه اقدام غیرقانونی را نمی پذیرد و به گروه های خودسر اجازه خدشه دار کردن امنیت شهروندان را نخواهد داد..
نماینده تهران بعد از ظهر دو‌شنبه به دعوت یک تشکل دانشجویی عازم استان فارس شد اما به محض پیاده شدن از هواپیما، در فرودگاه شیراز با شعار و اعتراض عده‌ای که هنوز هویت‌شان فاش نشده است، رو به رو شد.معترضان با چوب و چماق وگاز فلفل به تاکسی حامل وی یورش برده و ضمن شکستن شیشه‌های خودرو، او را از ناحیه صورت مجروح کردند.پناه بردن او به یکی از کلانتری‌های شیراز نیز معترضان را پراکنده نکرد و حمله کنندگان به او، در سه ساعتی که وی در کلانتری بود، متفرق نشدند. سر انجام استانداری با لغو سخنرانی مطهری، غائله را ختم کرد و نماینده تهران به پایتخت بر گشت.این رویداد که به سرعت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را تحت تأثیر قرار داد، با واکنش مختلف و متفاوت رسانه‌ها، مسئولان و نمایندگان رو به رو شد.
در همین حال روزنامه دولت امروز در گزارشی در این مورد نوشته است :شماری از رسانه‌های اصولگرا با بستن چشم خود بر این رویداد، مصدوم شدن نماینده تهران توسط عده‌ای ناشناس را در زمره اخبار بی‌اهمیتی تلقی کردند که به زعم آن‌ها ارزش انعکاس و پرداخت نداشت.
برخی از این رسانه ها که خبر حادثه را در یکی از صفحات میانی خود بازتاب داده و در گزارشی کوتاه، علی مطهری را به «مظلوم نمایی» متهم کردند. این روزنامه ها با اشاره به مخالفت شورای تأمین  استان شیراز با حضور نماینده تهران نوشتند: «نوع اعتراض‌ها به حضور وی در شیراز و انعکاس خاص این خبر توسط برخی از رسانه‌ها شائبه برنامه‌ریزی قبلی جهت ایجاد جو «مظلوم‌نمایی» برای علی مطهری را در اذهان ایجاد کرد.» رویکرد رسانه‌های اصولگرا این پرسش را مطرح کرد که اگر به جای «علی مطهری» نماینده دیگر مجلس مثل «حمید رسایی» مورد اعتراضی خفیف‌تر قرار می‌گرفت، باز هم این رسانه‌ها سکوت می‌کردند؟ این پرسش زمانی معنادار‌تر می‌شود که شماری از این رسانه‌ها، حتی سخنان و انتقادهای تلویحی از نحوه اعتراض هایشان را بر نمی‌تابند و کوچکترین خطاب و عتابی به فعالان سیاسی درجه چندم تحت حمایت‌شان را  تحدید آزادی بیان تلقی می‌کنند؛ حال این که چرا در مقابل حمله جمعی ۵۰ نفره به نماینده‌ای که به لحاظ قانونی هم مصونیت دارد و هم در اظهار نظر آزاد است، سکوت کرده‌اند، پرسشی است که خود این رسانه‌ها باید به آن پاسخ دهند.البته این سکوت محدود به رسانه‌های اصولگرایان نشد؛ در این دو روز کمتر چهره شناخته شده‌ای از اصولگرایان به این رویداد واکنش نشان داد و تنها «احمد توکلی» دیگر نماینده تهران بود که حمله به مطهری را محکوم کرده و خواستار برخورد با خاطیان شد.
 آیا این استاندار برکنار می شود ؟
استاندار فارس اخیرا با بیان اینکه حضور و سخنرانی علی مطهری در دانشگاه شیراز به صلاح نبود، گفته است: اگر وی به محل سخنرانی خود در دانشگاه شیراز می‌رسید ممکن بود حوادث ناگوارتری روی دهد.
این اظهارات او در حالی است که انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز در محکومیت ماجرای حمله به علی مطهری، نماینده  مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سفر  به شیراز، بیانیه ای صادر کرده و در آن خواستار تغییر استاندار فارس شده است.
این در حالی است که علی مطهری هم گفته است که به رئیس جمهور محترم عرض می‌کنم فکری به حال استان فارس بکنند و البته نتیجه بده و بستان در معرفی وزیر کشور به مجلس بهتر از این نمی‌شود و این حوادث نتیجه آن تصمیم غلط است.
رزنامه جمهوری اسلامی هم در این مورد نوشته بود :«چرا شهر شیراز به جای آنکه تحت حاکمیت قانون باشد، تحت حاکمیت خودسرها قرار دارد و استاندار برای مقابله با این خودسری‌ها کاری نمی‌کند؟»
گفتنی است رئیس جمهور پویش تر گفته بود: یکبار دیگر به همه استانداران اعلام می کنم که همه مسئولان اجرایی که زیرنظر شما هستند باید در خدمت مردم باشند.
روحانی با بیان اینکه از نظر ما جناح ها و حزب ها فرقی نمی کند و هر جناحی که بیشتر به ملت خدمت کند از نظر ما جناح برتر است، افزود: عنوان، مارک، این و آن و الف و ب برای ما مطرح نیست و نباید هیچ خادمی را از ارائه خدمت محروم کنیم اما مسئولان اجرایی باید به رای مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ معتقد باشند.
دولت روحانی در این مورد تحت فشار قرار گرفته و دردسر تازه ای برای رحمانی فضلی درست شده است. حالا این اصلاح طلبان هستند که در ماجرای مجادله با دولتی ها در مورد وزارت کشور دست بالا را گرفته اند. اکنون سوال مهم این است : آیا رحمانی فضلی عزل استاندار فار سرا می پذیرد؟

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس