تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر بهداشت گفت: بازار ۳۰ میلیارد دلاری دارو در روسیه بسیار مهم و نزدیک به ۷ برابر بازار دارویی ایران است. به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی در حاشیه ملاقات خود با خانم ورورنیکا اسکوورتسوا وزیر بهداشت روسیه، اظهار داشت: اسناد همکاری که امروز بین بخش خصوصی ایران و روسیه امضا شد به ارتقای […]

[ad_1]

وزیر بهداشت گفت: بازار ۳۰ میلیارد دلاری دارو در روسیه بسیار مهم و نزدیک به ۷ برابر بازار دارویی ایران است.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی در حاشیه ملاقات خود با خانم ورورنیکا اسکوورتسوا وزیر بهداشت روسیه، اظهار داشت: اسناد همکاری که امروز بین بخش خصوصی ایران و روسیه امضا شد به ارتقای روابط علمی، تجاری و تحقیقاتی کمک خواهد کرد.


وی گفت: اطمینان دارم در آینده از طریق هم‌افزایی و همکاری مراکز تحقیقاتی دو کشور، می‌توانیم به دستاوردهای ارزشمندی دست پیدا کنیم. ایران در حوزه دارو و واکسن در شرایطی پیشرفت کرد که در تحریم بود.


هاشمی اضافه کرد: با وجود تحریم‌ها هم می‌توانیم دستاوردهای مناسبی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و در مجموعه علوم پزشکی داشته باشیم.


وزیر بهداشت در حاشیه امضای پروتکل GMP و اسناد همکاری‌های بخش خصوصی در زمینه دارو، فناوری، واکسن و تجهیزات پزشکی در مسکو، گفت: نگاه رهبران دو کشور ایران و روسیه در ارتقا همکاری‌ها در همه سطوح است.


هاشمی درباره سندهایی که بین دو کشور ایران و روسیه امضا شد، گفت: هموار شدن مسیر در راستای این پروتکل ها به همت همکاران ما در ایران بستگی دارد.


وی با بیان اینکه دولت روسیه و دوستانی که در بخش خصوصی روسیه هستند به شدت علاقه‌مند به توسعه روابط هستند و در حوزه‌های علمی و انتقال تکنولوژی به خصوص در زمینه تولید دارو بنای بر کمک دارند، افزود: مهم این است که طرف‌های ایرانی و همچنین دانشگاه‌ها و مرکز تحقیقاتی ما باید از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را بکنند.


هاشمی با ذکر این مطلب که بازار ۳۰ میلیارد دلاری دارو در روسیه بسیار مهم است و چیزی نزدیک به ۷ برابر بازار دارویی ایران است، افزود: باید از این فرصت که تکرار شدنی هم نیست، استفاده کرد. همچنین برای شرکت‌های ایرانی بسیار خوب است که بتوانند به خارج از مرزها بروند و سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های روسی در روسیه بکنند.


وزیر بهداشت در ادامه افزود: استفاده از این فرصت‌ها علاوه بر اینکه سودش برای ایرانیان و ارتقای کیفیت تولیدات است در عین حال ارزآوری برای کشور می‌کند.


هاشمی همچنین گفت: مراکز علمی روسیه به خصوص در علوم پایه توانمندی‌های بسیار بالایی دارند که با توجه به نگاه رهبران دو کشور که ارتقای همکاری‌ها در همه سطوح است، امیدواریم مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ما از این ظرفیت حداکثر استفاده را کنند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس