تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴

در حالی که سرمایه‌گذاران در انتظار نتیجه نشست فدرال‌رزرو در ساعات پایانی روز جاری هستند (که احتمالا به افزایش نرخ بهره خواهد انجامید)، نفت خام در معاملات روز چهارشنبه آسیا با جبران بخشی از رشد شب گذشته خود، مجددا افت کرد.

به گزارش “گذارخبر”  هر بشکه نفت وست‌تگزاس‌اینترمدییت با افتی ۲۲ سنتی ۳۷ دلار و ۱۳ سنت معامله شد. این در حالی است که بهای هر بشکه از این نفت روز دوشنبه به ۳۴ دلار و ۵۳ سنت،‌ پایین‌ترین قیمت طلای سیاه از زمان بحران مالی تاکنون، رسیده بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت نیز افتی ۸ سنتی را تجربه کرده و به ۳۸ دلار و ۳۷ سنت رسید. در پایان روز گذشته این معیار جهانی رشدی ۵۳ سنتی را تجربه کرده بود و در جایگاه ۳۸ دلار و ۴۵ سنتی معامله می‌شد.

نشست سیاستگذاری دو روزه فدرال‌رزرو از روز سه‌شنبه کار خود را آغاز کرده است و انتظار می‌رود هشت سال بعد از بحران اقتصادی، نرخ بهره اندکی افزایش پیدا کند. افزایش نرخ بهره به طور معمول تاثیر منفی روی قیمت نفت خواهد گذاشت، چرا که بالارفتن نرخ بهره موجب تقویت دلار شده و قرارداهای نفتی را برای دارندگان دیگر ارزها گران‌تر می‌کند.

در حال حاضر بازارها برای افزایش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره آماده هستند ولی به دقت در انتظار بیانیه نشست سیاستگذاری فدرال‌رزرو مانده‌اند تا مشاهده کنند که نرخ‌ در سال آینده چگونه رفتار خواهد کرد.

در نشانه‌ای دیگر از عرضه مازاد در بازار، آمار منتشرشده توسط گروه صنعتی موسسه نفت آمریکا در اواخر روز  سه‌شنبه، نشان داد که ذخایر نفتی آمریکا در هفته گذشته رشدی ۲٫۳ میلیون بشکه‌ای داشته است.

این در حالی است که بر اساس نظرسنجی رویترز،‌ پیش‌بینی تحلیلگران از افزایش موجودی ذخایر آمریکا ۱٫۴ میلیون بشکه بوده است. آمار موجود رسمی نیز روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس