تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] پس از رسیدن به پایین‌ترین قیمت دو هفته‌ اخیر (در جلسه گذشته)، قیمت طلا در معاملات اولیه روز سه‌شنبه تثبیت شد. این در حالی است که بازار به دنبال سرنخ‌های بیشتری از فدرال‌رزرو در این هفته در خصوص افزایش نرخ بهره است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا در […]

[ad_1]


پس از رسیدن به پایین‌ترین قیمت دو هفته‌ اخیر (در جلسه گذشته)، قیمت طلا در معاملات اولیه روز سه‌شنبه تثبیت شد. این در حالی است که بازار به دنبال سرنخ‌های بیشتری از فدرال‌رزرو در این هفته در خصوص افزایش نرخ بهره است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا در معاملات امروز  با اندکی تغییر ۱۳۳۷ دلار و ۷۰ سنت معامله شد. 

    

در میان سیگنال‌های متفاوت از سوی فدرال‌رزرو در روزهای اخیر، بانکداران مرکزی سراسر جهان در ۲۵ آگوست در نشست سالانه در جکسون‌هول وایومینگ جمع خواهند شد. قرار است در این نشست جانت یلن به ایراد سخنرانی بپردازد. 

دو برابر کردن برنامه خرید سهام توکیو توسط بانک مرکزی ژاپن باعث شده که سرمایه‌گذاران نسبت به تسلط بانک مرکزی بر بازارهای مالی و ارزی نگران باشند.

   

در معاملات ارزی امروز هر دلار با افت ۰٫۲ درصدی معادل ۱۰۰٫۱۲۰ ین داد و ستد شد. شاخص دلار نیز که این واحد پولی را در برابر شش ارز اصلی مورد سنجش قرار می‌دهد با افتی ۰٫۱ درصدی به ۹۴٫۴۶۶ واحد رسید.
بانک مرکزی نیوزلند روز سه‌شنبه اعلام کرد مسیر نرخ بهره کنونی این بانک کاهش بیشتری را به خود خواهد دید تا میزان ریسک را متعادل کند و تورم قیمت مصرف‌کننده را افزایش دهد. 
دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا با رشدی ۰٫۲۵ درصدی در روز دوشنبه به ۹۵۸٫۳۷ تن رسید.

در بازار فلزات گرانبهای دیگر، فروش شمش و سکه‌های پلاتینی در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ با رشدی ۴۸ درصدی نسبت به سال گذشته به ۲۴٫۸۲۰ اونس رسید که بیشترین میزان فروش شش ماهه نخست از سال ۲۰۰۱ بوده است.

    

با افت دلار در روز سه‌شنبه بازارهای سهام آسیا نیز اندکی رشد را به ثبت رساندند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس