تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] پیش‌بینی می‌شود در صورت تغییر نکردن میزان کل عرضه جهانی، میزان تقاضای جهانی نفت تا پایان سال ۲۰۱۶ بیشتر از عرضه شود. به گزارش اقتصادنیوز، در تحلیل هفتگی‌ای که موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی منتشر کرده جدولی شامل پیش‌بینی عرضه و تقاضا و موازنه بازار در سال ۲۰۱۶ منتشر شده که در آن آمارهای […]

[ad_1]


پیش‌بینی می‌شود در صورت تغییر نکردن میزان کل عرضه جهانی، میزان تقاضای جهانی نفت تا پایان سال ۲۰۱۶ بیشتر از عرضه شود.

به گزارش اقتصادنیوز، در تحلیل هفتگی‌ای که موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی منتشر کرده جدولی شامل پیش‌بینی عرضه و تقاضا و موازنه بازار در سال ۲۰۱۶ منتشر شده که در آن آمارهای قابل توجهی وجود دارد.

بر اساس این جدول که منبع آن آژانس بین‌المللی انرژی ذکر شده، در فصل دوم سال ۲۰۱۶ میزان تقاضای جهانی از کل عرضه جهانی نفت کمتر بوده است. با این حال پیش‌بینی می‌شود در صورت تغییر نکردن میزان کل عرضه جهانی، میزان تقاضای جهانی نفت تا پایان سال ۲۰۱۶ بیشتر از عرضه شود.

طبق این آمارها در سال ۲۰۱۴ میزان تقاضای جهانی نفت ۹۳٫۲ میلیون بشکه در روز در حالی بوده که میزان عرضه بیشتر و معادل ۹۳٫۸ میلیون بشکه در روز بوده است.

در سال ۲۰۱۵ نیز وضعیت به همین شکل بوده است. میزان تقاضای جهانی ۹۴٫۸ میلیون بشکه در روز و میزان عرضه جهانی ۹۶٫۶ میلیون بشکه در روز بوده است.

با این حال در فصل نخست سال ۲۰۱۶ میلادی این اختلاف کمی کاهش یافته است. میزان تقاضای جهانی نفت ۹۵٫۴ میلیون بشکه در روز و میزان کل عرضه جهانی ۹۶٫۶ میلیون بشکه در روز بوده است.

در فصل دوم سال ۲۰۱۶ نیز وضعیت بهتر شده و هرچند تقاضای جهانی ۹۵٫۶ میلیون بشکه در روز بوده اما میزان کل عرضه جهانی نفت به ۹۵٫۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

بر این اساس میزان تقاضای جهانی نفت در فصل سوم و چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی نیز به ترتیب ۹۷ و ۹۶٫۳ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی شده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس