تاریخ انتشار: ۲۷ ارد ۱۳۹۴

قیمت نفت خام ایران در ادامه مسیر صعودی خود، در آستان نرخ ۶۵ دلار برای هر بشکه قرار گرفته است. به گزارش گذارنیوز روند افزایشی قیمت نفت خام در بازارهای جهانی در هفته منتهی به هشتم ماه مه حفظ شد؛ قیمت نفت سبک در هفته مورد بررسی به ۶۴ دلار و ٢۴ سنت برای هر بشکه […]

قیمت نفت خام ایران در ادامه مسیر صعودی خود، در آستان نرخ ۶۵ دلار برای هر بشکه قرار گرفته است.

دلار

به گزارش گذارنیوز روند افزایشی قیمت نفت خام در بازارهای جهانی در هفته منتهی به هشتم ماه مه حفظ شد؛ قیمت نفت سبک در هفته مورد بررسی به ۶۴ دلار و ٢۴ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته ٢ دلار و ۶٠ سنت افزایش یافت.

قیمت نفت خام سنگین ایران نیز در بازارهای جهانی با ٢ دلار و ٨۶ سنت افزایش به ۶٢ دلار و ۶۵ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سبک و سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون به ترتیب ۵٢ دلار و ٨٧ سنت و ۵٠ دلار و ۶١ سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته منتهی به هشتم ماه مه با دو دلار و ٢٠ سنت افزایش به ۶٣ دلار و ۵٧ سنت برای هر بشکه رسید.

حداکثر قیمت سبد نفتی اوپک از ابتدای امسال تاکنون ۶۴ دلار و ٩۶ و حداقل آن ۴١ دلار و ۵٠ سنت برای هر بشکه بوده، این در حالی است که حداکثر قیمت نفت پارسال، ١١٠ دلار و ۴٨ سنت و حداقل آن ۵٢ دلار برای هر بشکه بود.

قیمت نفت دبلیو تی آی و برنت نیز در هفته مورد اشاره به ترتیب به ۵٩ دلار و ٧٣ سنت و ۶۵ دلار و ٢٠ سنت برای هربشکه رسید که نسبت به هفته گذشته یک دلار و ۴٨ سنت و یک دلار و ۴٧ سنت افزایش را نشان می دهد.

همچنین قیمت نفت خام شاخصهای دوبی و عمان به ترتیب با دو دلار و ۶٩ سنت و دو دلار و ٧٠ سنت افزایش به ۶۵ دلار و ١٢ و ۶۵ دلار و ١۵ سنت برای هر بشکه رسید.

به گزارش امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، دراین هفته بورس بازان در بازار بورس نایمکس، خالص وضع خرید خود را در قراردادهای آتی و اختیاری به میزان ١٠,٠٣٢ هزار قرارداد افزایش دادند و آن را به سطح ٢۶٨.١۶٣ هزار قرارداد رساندند و به این ترتیب به تقویت قیمت ها کمک کردند.

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس