تاریخ انتشار: ۳۰ خرد ۱۳۹۴

صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سعید حدادیان، از مداحان کشور، به برخی از اظهارات اخیر او پاسخ داد. به گزارش گذارنیوز متن نامه سرگشاده صادق زیباکلام به سعید حدادیان به این شرح است: بسمه تعالی جناب آقای حاج سعید حدادیان مداح ارجمند اهل بیت عصمت و طهارت با سلام و […]

صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سعید حدادیان، از مداحان کشور، به برخی از اظهارات اخیر او پاسخ داد.

زیباکلام

به گزارش گذارنیوز متن نامه سرگشاده صادق زیباکلام به سعید حدادیان به این شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای حاج سعید حدادیان

مداح ارجمند اهل بیت عصمت و طهارت

با سلام و آرزوی قبولی طاعات، اخیرا در یکی از سخنرانی هایتان بنده را دعا فرموده اید که از اظهار لطفتان ممنونم. این التفات به واسطه آن بود که گفته بودم آقای هاشمی رفسنجانی ۵۰ در صد تغییر یافته‌اند.این به زعم جنابعالی “اعتراف” در مورد ایشان که “عوض” شده‌اند آنقدر شما را به وجد می‌آورد که در حق بنده دعا می‌فرمایید. اما جناب حدادیان اگر لختی به صدر و ذیل آن “اعتراف” توجه می‌کردید شاید آنقدرها هم بنده رامستحق دعا نمی‌یافتید. مراد بنده از “تغییر” آقای هاشمی رفسنجانی آن بود که مشارالیه هم همچون بسیاری از چهره‌ها و شخصیت‌های دیگر انقلابی دهه ۶۰ که ما امروزه آنان را “اصلاح‌طلب” می‌نامیم پی برده‌اند که مهم‌تر از آمریکا‌ستیزی،غرب‌ستیزی،استکبارستیزی و شعار مرگ بر اسراییل، تلاش در جهت استقرار دمکراسی، آزادی بیان،آزادی اندیشه، آزادی مطبوعات، انتخابات آزاد،حاکمیت قانون و این دست ارزش‌ها می‌باشد. ارزش هایی که انقلاب اسلامی به واسطه تحقق آنها شکل گرفت. مع‌الاسف غرب‌ستیزی و آمریکا ستیزی که بعد از انقلاب به راه افتاد به تدریج این ارزش‌ها را کنار زد.

فرموده بودید آقای هاشمی رفسنجانی می بایستی پاسخگوی عملیاتی که منجر به شهادت غواصان گردیده باشند. نفس پاسخگو بودن صد البته که کاملا درست است. اما فکر نمی‌کنید پیش و بیش از آقای هاشمی رفسنجانی، فرماندهان نظامی که طراحی و مسئولیت آن عملیات را برعهده داشتند و امروزه همچون قهرمانان و فاتحین ظاهر می شوند می‌بایستی پاسخگو باشند که آن ۱۷۵ غواص چگونه به‌ دست عراقی‌ها اسیر شدند و به شهادت رسیدند؟ آیا فکر نمی‌کنید فرماندهان نظامی که امروز آقای هاشمی رفسنجانی را متهم می‌کنند که چرا مرحوم امام خمینی را وادار به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ نمودند در حالی‌که آنان همچنان توان ادامه جنگ را داشتند، خیلی بیشتر از ایشان می‌بایستی امروز پاسخگوی شکست آن عملیات باشند؟

توهین به آقای هاشمی رفسنجانی و ایضا سایر مسئولین و چهره ها و شخصیت های سیاسی و دینی نظام و اساسا بکار گیری شیوه های مذموم توهین، بی احترامی، هتک حیثیت و حرمت، دادن نسبت های زشت و ناروا، مثل آب خوردن دروغ گفتن و استفاده از سایر رفتارهای غیراخلاقی مع‌الاسف مدتهاست که توسط عده‌ای در این مملکت به صورت شیوه‌ای رایج و عادی درآمده. نمی‌دانم اشاعه این روش‌های ناشایست چگونه با اهداف دیگرن ظام همچون تهذیب و اصلاح اخلاقی و مهندسی فرهنگی قابل تجمیع می‌باشند.

جنابعالی، یاران و همفکرانتان با خیال راحت به صغیر و کبیر این مملکت که مورد غضب قرار گرفته‌اند هر چه را که بخواهید و هر ناسزا و توهینی که به ذهنتان می رسد را روا می دارید. این هم از الطاف خفیه است که اتفاقا هر قدر که شما بیشتر توهین روا می دارید محبوبیت آنان بیشتر می شود.

در عین حال دریغم آمد این چند جمله را در قبال توهین هایی که به آقای هاشمی رفسنجانی در آن سخنرانی روا داشته بودید نگویم.فرموده بودید که ایشان به‌جای بازدید از جبهه ها و رفتن با کاروان راهیان نور، به کیش و جت‌اسکی می‌روند و…..من فرض می‌گیرم جناب حاج سعید حدادیان آنچه می گویید واقعیت دارد. با چنین مفروضه‌ای خدمتتان عرض می‌نمایم که ای کاش جنابعالی هم به کیش و جت‌اسکی تشریف می بردید اما در عوض ۶ میلیون جوان مملکت امروز بیکار نبودند؛ ای کاش جنابعالی و همفکرانتان هم به کیش و جت‌اسکی می رفتید اما از در و دیوار مملکت پرونده فساد نمی ریخت؛ ای کاش جنابعالی هم عید نوروز به کیش و جت‌اسکی می رفتید اما صف فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه های مان در مقابل سفارتخانه های غربی هر روز طولانی تر نمی شد؛ ای کاش جنابعالی هم به جت‌اسکی می رفتید اما بفکر سرمایه گذاری و تامین آب مملکت هم می بودید؛ ای کاش جنابعالی هم به کیش می رفتید اما جنگل های مملکت به واسطه بی‌توجهی و کمبود امکانات این چنین در معرض نابودی قرار نمی گرفت؛ ای کاش جنابعالی هم به کیش و جت‌اسکی می رفتید اما در عوض محیط زیست مان در این حال و روز نبود؛ ای کاش جنابعالی و یارانتان هم به کیش و جت‌اسکی می رفتید اما شمارهم میهنانتان که به زیر خط فقر رفته‌اند چند برابر نشده بود؛ ایکاش و ایکاش و بازهم ای کاش………..

ایام بکام باد

صادق زیباکلام سی و یکم خردادماه یکهزاروسیصدونودوچهار

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس