تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۴
*مهدی جعفری

مهدی جعفری، عضو موسس و شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در یادداشت کوتاهی از اقدام اخیر دکتر صادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایران تمجید نمود.

«توجه به جوانان» و «پتانسیل‌های نسل جوان» موضوعی است که خصوصا در ایام انتخابات دائما از سوی سیاسیون تکرار می‌شود. آنچه که به تدریج نسل جوان کشور را نسبت به سیاستمداران بدبین کرده نیز شاید همین باشد که فعالین سیاسی گهگاه در مناسبت‌هایی صرفا در کلام و زبان به نقش مهم جوانان و اهمیت جوانگرایی و لزوم سپردن مسئولیت‌ها به نسل جوان اشاره می‌کنند و در عمل آنچه اتفاق می‌افتد این است که باز هم از جوانان صرفا به عنوان زینت‌المجالس استفاده شده و هیچ مسئولیتی به نیروهای نخبه جوان واگذار نمی‌شود.

 

در ابتدای شکل‌گیری ندا بسیاری با این اتهام که صادق خرازی این حزب را برای ورودش به مجلس تاسیس کرده به طرح مباحثی می‌پرداختند که موجودیت ندا را صرفا به عنوان یک ستاد انتخاباتی تعریف می‌کرد. اما اقدام اخیر خرازی نشان داد که فاصله حرف‌هایش درباره جوانگرایی تا عملش اندک بود. عدم ثبت نام خرازی در انتخابات مجلس–در حالی که زمینه ورودش به مجلس چه از تهران و چه از قم مهیا بود- با این استدلال که وقت آن فرا رسیده تا بزرگان و مجربان امر سیاست راه را برای ورود جوانان باز کنند، نشان داد که در عمل هم می‌شود به جوانگرایی پایبند بود و این ادعا را از قالب شعار به واقعیت تبدیل کرد.

 

هرچند که در ابتدا پیرامون حزب ندای ایرانیان مباحث مختلفی شکل گرفته بود و پرداختن به آن‌ها مجال دیگری می‌طلبد، اما امید آن می‌رود که با ادامه چنین رخدادهای ایثارگرانه‌ای «آرمان‌های طرح شده در زمان تاسیس ندا» که بسیاری از بزرگان نیز با آن موافق بودند به تدریج محقق شوند و این صداقت صادق خرازی در حوزه سپردن مسئولیت‌ها به جوانان در فضای سیاسی کشور الگویی اخلاقی برای دیگران نیز قرار گیرد تا ایران آینده در مسیر توسعه علاوه بر تجربه بزرگان، از خلاقیت و پویایی نسل جوانش نیز بیشتر بهره گیرد

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس