تاریخ انتشار: ۰۱ خرد ۱۳۹۴

عزت الله ضرغامی اگرچه دیگر رییس سازمان صداوسیما نیست اما این روزها نامش به دفعات در خبرها دیده می شود. ضرغامی جدا از چند مصاحبه ای که بعد از اتمام ریاستش انجام داده حالا صاحب یک اکانت شخصی در اینستاگرام شده است .او خاطراتش را همراه با عکس هایی قابل تامل منتشر کرده و حتی […]

عزت الله ضرغامی اگرچه دیگر رییس سازمان صداوسیما نیست اما این روزها نامش به دفعات در خبرها دیده می شود.

ضرغامی

ضرغامی جدا از چند مصاحبه ای که بعد از اتمام ریاستش انجام داده حالا صاحب یک اکانت شخصی در اینستاگرام شده است .او خاطراتش را همراه با عکس هایی قابل تامل منتشر کرده و حتی باعث شده این گمانه دهان به دهان بچرخد «ضرغامی وارد انتخابات مجلس می شود».
عزت الله ضرغامی برای اولین بار سال گذشته با اخباری پیرامون نامزدی اش در انتخابات مواجه شد . شایعه ای که البته از حضور او در انتخابات سال ۹۶ روایت داشت .
یک سایت نزدیک به محمود احمدی نژاد سال گذشته در خبری با انتشار اطلاعیه ای از سوی گروهی موسوم به “ائتلاف فراگیر سوم تیر” خبر داد که «شورای مرکزی  این ائتلاف سیاسی در جلسه نهم دی ماه ۱۳۹۳ خود ،  به اتفاق آراء «مهندس سیدعزت الله ضرغامی»را به عنوان کاندیدای مورد حمایت خود در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ معرفی کرد».

حالا عزت الله ضرغامی یک صفحه شخصی در اینستاگرام دارد. او عکس هایی از خودش که مربوط به سال های قبل است منتشر می کند .
تصاویری که بعضا حال و هوای سیاسی هم دارد . در این میان توجه به کامنت های ذیل این تصاویر هم نشان می دهد که یک حس مشترک در میان برخی دنبال کنندگان صفحه او وجود دارد .احتمال نامزدی ضرغامی وجود دارد. فعلا هم گمانه ها بر سر این است که او می خواهد نامزد انتخابات مجلس شود . بر خلاف برخی شخصیت های دیگر کاملا مشخص است که او خودش وظیفه آپدیت کردن صفحه را به دنبال دارد .

ضرغامی

 

عضو سابق یک حلقه

او  اهل استان فارس است و چهار فرزند دارد، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است و مانند بسیاری از مدیران جمهوری اسلامی‌فوق لیسانس رشته مدیریت را همزمان با کار اداری‌اش گذرانده است. در کارنامه ضرغامی ‌نوشته شده است که وی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود را در سالهای قبل از انقلاب با تشکیل جلسات آموزشی و تحلیلی برای جوانان جنوب شهر آغاز کرد، یعنی زمانی که وی هجده ساله بود. پس از انقلاب بهمن ۵۷ نیز وی به عنوان دبیر آموزش و پرورش، به تشکیل کلاس‌های آموزشی و تحلیلی برای مربیان امور تربیتی و دانش‌آموزان منطقه نازی‌آباد مشغول به فعالیت شد. او مانند دیگر همفکران انقلابی‌اش در آن سالها از افکار و اندیشه‌های آیت‌الله مطهری پیروی می‌کرد و آثار وی را به عنوان چهره ایدئولوژیک شاخص سال‌های اول انقلاب آموزش می‌داد.
عزت‌الله ضرغامی‌ همزمان با انقلاب وارد دانشگاه امیرکبیر شد و به عنوان یکی از دانشجویان فعال انجمن اسلامی‌آن دانشگاه در فعالیت‌های سیاسی حضور داشت، اما او اگر چه یکی از دانشجویانی بود که در اشغال سفارت آمریکا دست داشت، اما برخلاف سایر دانشجویانی که در این اقدام دست داشتند، به تشکل‌های چپ مذهبی جذب نشد .همین اندیشه بود که باعث شد تا پیشنهاد اشغال سفارت شوروی آن روزها توسط آنان مطرح شود و به دلیل مخالفت مسوولان سیاسی وقت، بی‌نتیجه بماند. وی اگرچه جزو حلقه رفقای عبدی، بیطرف، اصغرزاده، میردامادی و دیگر دانشجویان فعال آن روزها بود، اما سرنوشتی جز آنان یافت. و اگرچه در مراسم ختم همسر عباس عبدی حضور یافته بود، اما دیگر با این گروه در جایی حضور مشترک و همنشینی و همفکری نداشت. او نیز مانند جناح راست دفتر تحکیم به سوی فعالیت‌های ایدئولوژیک و نظامی‌رفت. عزت‌الله ضرغامی ‌در دوران جنگ عضو سپاه پاسداران شد و سالها به عنوان نظامی‌با سازمان‌های مختلف همکاری کرد، وی پس از ادغام نیروی انتظامی‌مدتی نیز در این نیرو خدمت کرد. عزت‌الله ضرغامی ‌پس از استعفای خاتمی‌از وزارت ارشاد اسلامی، که به معنی نوعی چرخش در مسائل فرهنگی دولت‌هاشمی‌رفسنجانی بود، از سال ۱۳۷۱ به عنوان مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌کارش را آغاز کرد و سپس معاون امور مجلس و استانها و مدتی نیز به عنوان معاون امور سینمایی وزارت ارشاد، ابتدا در دوران علی لاریجانی و سپس در دوران مصطفی میرسلیم بکار پرداخت.
وقتی لاریجانی در طول مدیریت ده ساله‌اش بر صدا و سیما تصمیم گرفت تا این رسانه را گسترش دهد، ضرغامی‌به عنوان معاون صدا و سیما در امور استانها و حقوقی و امور مجلس وارد مدیریت صدا و سیما شد. ضرغامی‌وقتی به تلویزیون رفت، تلاش کرد چهره میانه‌رویی از خود نشان دهد. چنانکه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ با طرح‌ریزی برنامه‌های مختلف و امکان استفاده یکسان به تمام کاندیداهای ریاست جمهوری، گروه‌های سیاسی را به تحسین خود واداشت.
حالا باید منتظر ماند و دید که آیا این شایعات که در موردش می گویند در نهایت به واقعیت می پیوندد . آیا زمان پارلمانتاریست شدن او فرا رسیده است ؟

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس